Diega Maradonu po ôsmich dňoch od operácie mozgu prepustili do domácej liečby

Diega Maradonu po ôsmich dňoch od operácie mozgu prepustili do domácej liečby

Archívna reportáž
embed kód
BUENOS AIRES / Legendárneho futbalistu Diega Maradonu po ôsmich dňoch od operácie mozgu prepustili do domáceho liečenia.

Zo zákroku sa od stredy zotavuje v jeho dome na severe Buenos Aires, kde je v opatere starších dcér Dalmy a Gianniny. Majster sveta z roku 1986 strávil ostatné dni na súkromnej klinike v Olivos. Podľa Maradonovho právnika Matiasa Morlu bude slávny Argentínčan v domácom prostredí podstupovať aj liečbu zo závislosti od alkoholu. Podľa osobného lekára legendy Leopolda Luqueho by aj malé množstvo alkoholu mohlo pôsobiť negatívne v kombinácii s potrebnými liekmi.

​Dvojnásobný šampión Serie A s SSC Neapol bol v deň svojich 60. narodenín na majstrovskom zápase svojho tímu Gimnasia proti Patronato, ktorý sa skončil hladkým triumfom 3:0 jeho zverencov. Avšak niekdajšia futbalová superstar sa zo zápasu porúčala ešte pred koncom prvého polčasu, čo vyvolalo otázky o jej zdravotnom stave. Prvé príznaky hovoril o depresii, anémii a dehydratácii Maradonu, no vyšetrenia potvrdili, že má subdurálny hematóm, ktorý bolo potrebné odstrániť, aby sa zabránilo krvácaniu na mozgu. Maradona žije v meste La Plata od konca minulého roka, odkedy prevzal trénerské žezlo v klube Gimnasia y Esgrima.

"Bol to jeden z najťažších okamihov jeho života. Mohol oň totiž prísť. Teraz mu najviac chýba rodina," ozrejmil Morla. Vyzval tiež všetkých priateľov a príbuzných Diega Maradonu, aby na sociálnych sieťach prestali s vlnou negatívnych príspevkov voči sebe. Podľa Morlu aj to môže negatívne vyplývať na liečbu legendy. "Situácia je jednoduchá, je nutné mať pri sebe príbuzných, ktorí sa navzájom podporujú. Musia rešpektovať jeden druhého, koordinovať svoje návštevy a tým prispieť k rýchlemu zotaveniu Diega. Musia mu dopriať pokoj a všetci musia držať spolu," dodal Morla.

Zdroj: noviny.sk/SITA

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

12:00 Dom snov
14:10 Pozná ju ako svoje boty
17:00 Doba ľadová: Mamutí tresk
12:45 Bez servítky
13:50 Nemocnica
14:55 Nemocnica
12:05 Kto nájde priateľa, nájde poklad
14:40 Red Dog: Červený pes
16:50 Malý kúsok raja II.
13:25 Zatancuj si s Nely
13:35 Volám sa Caillou V.
14:00 Pat a Mat
13:10 Dobrodružství v divočině: Sloní příběh
14:55 Králové hor
16:40 Srdce na správném místě