Jaroslav
27.4.2024
V semifinále exkluzívne ukrajinský a nemecký súboj

Semifinále Pohára UEFA už 30.apríla

Ako prvé vpochodovalo do semifinále Dynamo Kyjev, ktoré za 16 minút viedlo nad parížskym St. Germain 2:0 po rýchlom góle Bangouru a vlastnom Landreaua. Francúzskeho súpera dostal definitívne do kolien zásah Vukojeviča po hodine hry. Ukrajinskú radosť znásobil Šachtar Doneck, ktorý v Marseille dostal do vedenia Brazílčan Fernandinho po polhodine hry. Veľký talent Ben Arfa do prestávky vyrovnal, ale už v nadstavenom čase Luis Adriano strhol víťazstvo 2:1 na doneckú stranu. V semifinále teda príde k "bratovraždenému" súboju Dynamo Kyjev - Šachtar Doneck.

Werder Brémy bol v polčase pozbavený domáceho náskoku 3:1, ale potom v talianskom Udine zapol na vyššie obrátky a zásluhou Juhoameričanov Diega a Claudia Pizarra sa vďaka ich gólom vrátil na postupovú cestu. Semifinále mu zaistil výsledok 3:3. Najviac musel s postupom licitovať Hamburger SV, v závere mu však pomohlo vylúčenie Richarda Dunna z Manchestru City a tak tím z nemeckého prístavu ubránil postupovú prehru 1:2. Pikantériou bude jeho semifinálový duel s bundesligovým rivalom Werderom Brémy, s ktorým hrá navyše na domácom trávniku 22. apríla semifinále nemeckého Pohára DFB.

Semifinálové stretnutia sa hrajú v termínoch 30. apríla a 7. mája, finále je na programe 20. mája v tureckom Istanbule.