Gizela
17.5.2024
Wolfsburg s Pekaríkom deklasoval Bayern a poskočil na čelo

Pekaríkov tím do čela tabuľky Bundesligy

Čierny kôň prebiehajúcej sezóny deklasoval Bavorov 5:1, pričom v jeho drese odohral celý zápas aj slovenský obranca Peter Pekarík. Po remízovom prvom polčase rozhodol o víťazstve VfL bosniansky kanonier Edin Džeko, ktorý strelil dva góly v priebehu troch minút. Ďalšie presné zásahy pridali Grafite a Libano a Wolfsburg sa tak dostal na čelo priebežného poradia bundesligy. O vedenie v tabuľke naopak prišla Hertha Berlín, ktorá na domácej pôde nestačila na Borussiu Dortmund a vestfálskemu klubu podľahla 1:3. Na druhé miesto sa vyšvihol Hamburg, ktorý tesne zdolal prekvapenie sezóny Hoffenheim 1:0, ktorému nepomohlo ani vylúčenie domáceho Davida Jarolíma v závere stretnutia.

Za Bochum nastúpil aj slovenský stredopoliar Stanislav Šesták, ktorý v 68. minúte nahradil Groteho, domáci však so Stuttgartom prehrali 1:2. Šesták prišiel na ihrisko za remízového stavu, keď účet zápasu otvoril v 48. minúte Epalle, o desať minút však za Švábov vyrovnal Brazílčan Cacau. O víťazstve hostí napokon rozhodol minútu pred koncom mladý obranca Serdar Tasci. V piatom sobotňajšom zápase vyhral Eintracht Frankfurt nad Energie Cottbus 2:1 a vzdialil sa od zóny zostupu, kým hostia ostali na predposlednom mieste tabuľky.