Gizela
17.5.2024
Chelsea po výhre nad Newcastlom stále v hre o titul

Na lavičke "strák" sa predstavil v premiére Alan Shearer,

Na lavičke domácich sa po prvýkrát na poste trénera objavil dlhoročný kanonier "strák" Alan Shearer, jeho debut však po góloch Lamparda v 56. a Maloudu v 65. minúte nemal príchuť víťazstva. Bývalá hviezda Newcastlu a anglickej reprezentácie Shearer prevzal post trénera v stredu a hneď v prvom zápase sa mu dostalo vrelého prijatia od fanúšikov.

Chelsea sa po tomto zápase dotiahla na rozdiel bodu na vedúci tím tabuľky Manchester United, má však na konte o dva odohraté zápasy viac ako momentálne prvý celok tabuľky.

V zápase Fulham - Liverpool sa zrodil výsledok 0:1, ktorý posunul Liverpool aspoň do nedele na čelo tabuľky. Víťazný gól strelil v 91. minúte striedajúci Benayoun. Liverpool má tak dvojbodový náskok pred Manchestrom, odohral však dva zápasy viac ako jeho súper. V drese "The reds" odohral Slovák Martin Škrtel celý zápas, pričom po Gerrardovom rohu mal veľkú šancu skórovať, no jeho strela skončila iba na brvne.

V ďalších zápasoch zdolal Blackburn Rovers londýnsky Tottenham Hotspur 2:1. Domáci rozhodli o víťazstve v záverečnej desaťminútovke, keď zásluhou Benniho McCarthyho a Andreho Ooiejra otočili nepriaznivý stav.

Tottenham viedol od 30. minúty, keď z penalty nariadenej za ruku skóroval írsky útočník Robbie Keane. V druhom polčase mohli hostia svoj náskok zvýšiť, nepremenili však viacero dobrých šancí. Desať minút pred koncom dostal druhú žltú kartu v priebehu niekoľkých minút obranca hostí Palacious za fauly na Davida Dunna a domáci číselnú prevahu zúžitkovali. Už o dve minúty dorazil Sambovu strelu McCarthy a minútu pred koncom riadneho hracieho času naklonil misky váh na stranu Rovers Ooijer, ktorý skóroval po rohovom kope. Blackburn tak získal dôležité tri body v boji o záchranu.

FC Arsenal zdolal Manchester City 2:0 vďaka dvom gólom útočníka Emmanuela Adebayora v 8. a 49. minúte a upevnil si tak štvrtú priečku v tabuľke.

Sumáre 31. kola:

Blackburn - Tottenham 2:1 (0:1)
Góly: 82. McCarthy, 89. Ooijer - 30. Robbie Keane (11 m), ČK: Wilson Palacios (Tottenham)

Arsenal - Manchester City 2:0 (1:0)
Góly: 8., 49. Emmanuel Adebayor, 60.097 divákov

Bolton - Middlesbrough 4:1 (2:1)
Góly: 8. Davies, 44. Cahill, 78. Taylor, 84. Gardner - 38. O'Neil, 20.819 divákov

Hull City - Portsmouth 0:0
ČK: 80. Johnson, 24.802 divákov

Newcastle United - Chelsea 0:2 (0:0)
Góly: 56. Lampard, 65. Malouda, 52.112 divákov

West Bromwich Albion - Stoke City 0:2 (0:1)
Góly: 3. Fuller, 48. Beattie, 26.277 divákov

West Ham United - Sunderland 2:0 (1:0)
Góly: 42. Stanislas, 52. Tomkins, 34.761 divákov