24°
29.4.2024
Brémy a Marseille si vybojovali postup do 1/4-finále Pohára UEFA

Prví štvrťfinalisti známy

Nemecký tím mal veľmi dobrý vstup do zápasu. Už v šiestej minúte sa trafil obranca Prödl a poslal hostí do vedenia. Ďalšia studená sprcha pre francúzskych fanúšikov prišla v 28. minúte, keď kanonier Pizarro poslal Werder už do dvojgólového vedenia a prakticky rozhodol o postupujúcom. Hráči St. Etienne sa však napriek nepriaznivej situácii v druhom polčase vzchopili a dokázali odpovedať gólmi Benalouanea zo 64. a Graxa z 92. minúty. Na konečnom postupe ich súpera to však už nič nezmenilo.

Viac sa darilo druhému francúzskemu zástupcovi Olympique Marseille, ktorý vyhral prvý zápas nad Ajaxom Amsterdam 2:1 a v odvete na pôde holandského klubu si vybojoval postup do najlepšej osmičky súťaže v predĺžení. Ajax išiel do odvety s cieľom postúpiť, čo naznačil už na začiatku zápasu. Prvý gól padol po 33. minútach, keď sa presadil domáci Eyong Enoh. Odpoveď hostí však prišla už o dve minúty neskôr. Senegalský útočník Mamadou Niang sa ocitol sám pred brankárom a presnou strelou medzi jeho nohy vyrovnal. Predĺženie zariadil gólom z polovice druhého polčasu Sulejmani. V ňom však hrali lepšie hráči Marseille a o ich postupe rozhodol v 110. minúte Mears.