20.4.2024
Krajčík hostil Hamšíka, naložil mu makaróny?

Zdroj: tasr

Neapol s Hamšíkom remizoval v Reggine 1:1, Inzaghiho 300. gól za AC

Reggina bola v prvom polčase aktívnejším tímom a v 27. minúte sa ujala vedenia zásluhou Corradiho. Po zmene strán Neapol zvýšil ofenzívu a výsledkom bol vyrovnávajúci gól Lavezziho, ktorý po skvelej akcii Zalayetu skóroval do prázdnej bránky. V 65. minúte sa na ihrisko dostal slovenský obranca v službách Regginy Matej Krajčík, ani on však nepomohol domácim k zisku dôležitých troch bodov a tím z Kalábrie tak naďalej zostáva na dne tabuľky. Hamšík odohral v drese Neapola celé stretnutie.

Hráči AC Miláno si posilnili šance na zisk miestenky do Ligy majstrov vysokým víťazstvom 5:1 na pôde Sieny. Dva góly rosso-neri zaznamenali kanonier Filippo Inzaghi a Brazílčan Pato. Inzaghi strelil v druhom polčase jubilejný 300. gól za AC. Autorom úvodného presného zásahu bol Pirlo, ktorý premenil pokutový kop. Brankár Abbiati sa v 11. minúte zranil a musel ho vystriedať Dida. Lazio Rím prekvapujúco prehralo doma s Chievom Verona rozdielom triedy 0:3.

Sumáre - 28. kolo:

Atalanta Bergamo - AC Turín 2:0 (0:0)
Góly: 46. a 72. Floccari

Lazio Rím - Chievo Verona 0:3 (0:2)
Góly: 27. Bogdani, 29. a 84. Pellissier

Palermo - US Lecce 5:2 (3:2)
Góly: 11. a 59. Cavani (prvý z 11 m), 18. Simplicio, 41. Miccoli, 56. Kjaer - 17. a 34. Tiribocchi

Reggina - SSC Neapol 1:1 (1:0)
Góly: 27. Corradi - 64. Lavezzi
/Krajčík hral v drese domácich od 65. minúty - Hamšík odohral v drese hostí celé stretnutie/

Sampdoria Janov - AS Rím 2:2 (2:1)
Góly: 25. a 43. Pazzini - 7. a 65. Baptista (druhý z 11 m)

Siena - AC Miláno 1:5 (0:2)
Góly: 62. Maccarone - 7. Pirlo z 11 m, 45.+3 a 71. Inzaghi, 55. a 78. Pato

Udinese Calcio - Catania 1:1 (0:1)
Góly: 71. Quagliarella - 25. Mascara