16°
26.4.2024
Biely balet sa po debakli roztancoval, na Barcu stráca 3 body

Athletic Bilbao - Real Madrid 2:5 v 27. kole španielskej ligy

"Biely balet" rozhodol o svojom triumfe v druhom polčase, keď sa dvakrát strelecky presadil holandský kanonier Klaas-Jan Huntelaar, stopercentný zásah hostí spečatil päť minút pred koncom z pokutového kopu Higuaín.

Bilbao dohrávalo s deviatimi hráčmi, keď Yeste s Velezom videli červené karty. Real si napravil chuť po utorňajšom debakli 0:4 v odvetnom osemfinálovom dueli Ligy majstrov na pôde FC Liverpool, ktorý znamenal pre zverencov trénera Juandeho Ramosa rozlúčku s najprestížnejšou európskou klubovou súťažou. Madridčania strácajú na lídra najvyššej španielskej súťaže FC Barcelona tri body, Katalánci však majú k dobru nedelňajši duel na ihrisku Almerie.

Sumár - 27. kolo španielskej Primera División:

Athletic Bilbao  - Real Madrid 2:5 (2:2)
Góly: 36. Heinze vlastný, 45.+1 Llorente - 22. Robben, 34. Heinze, 47. a 61. Huntelaar, 85. Higuaín (z 11 m), ČK: 36. Yeste, 62. Velez (obaja Bilbao), 40.000 divákov