Jaroslav
27.4.2024
Liverpool dominoval na Old Trafforde 4:1 a ostal v hre o titul

Škrtel odohral v drese Liverpoolu celý zápas

V šlágri 29. kola anglickej ligy sa ujali domáci vedenia. V 23. minúte totiž nedovolene zastavil v šestnástke brankár The Reds Pepe Reina prenikajúceho Ji-Sung Parka, pričom pokutový kop s istotou premenil Cristiano Ronaldo na trinásty gól v sezóne - 1:0. Vo vyrovnanom a dramatickom súboji sa vrátili hostia do hry už o päť minút. Po dlhom odkope Martina Škrtela z vlastnej šestnástky zaváhal na druhej strane stopér Nemanja Vidič, dôrazný Fernando Torres sa dostal k zakončeniu, a pohodlne obstrelil vybiehajúceho gólmana Edwina van der Sara - 1:1. V závere prvého polčasu si na kolmú prihrávku do šestnástky nabehol Steven Gerrard, ktorého však len za cenu faulu zastavil Patrice Evra. Z následnej penalty upravil kapitán Gerrard 10. gólom v sezóne na 2:1 pre hostí.

Futbalové divadlo pokračovalo aj po zmene strán. V 64. minúte dostal slovenský reprezentant Škrtel žltú kartu za faul na Argentínčana Teveza, o desať minút neskôr urobil domáci kouč Alex Fergusson trojnásobné striedanie. Ani to však diablom nepomohlo, pretože nešťastný zápas odohral stopér Vidič, ktorý dostal po faule na Gerrarda červenú kartu v 76. minúte. Hneď z následného priameho kopu skóroval ľavák Fabio Aurelio - 1:3. To však ešte nebolo zo strany hostí všetko. Na dlhý odkop od vlastnej bránky si nabehol v nadstavenom čase striedajúci Talian Andrea Dossena a s prehľadom prehodil vybiehajúceho van der Sara.

Manchester United - FC Liverpool  1:4 (1:2)
Góly: 23. C. Ronaldo - 28. Torres, 44. Gerrard (11 m), 77. Fabio Aurelio, 90. Dossena. 75.569 divákov.