Viola
18.5.2024
Pohár UEFA s Beckhamom i bitkami

Najbližšie k osemfinále Hamburg, bitky fanúšikov v Pireu

Kým dánsky klub bude suverénne víťazstvo 3:0 obhajovať na trávniku Deportiva La Coruňa a portugalský na pôde belgického Standardu Liege, nemecký súper žilinských futbalistov zo skupinovej fázy bude mať pozíciu ešte ľahšiu, lebo postup cez holandský NEC Nijmegen môže spečatiť pred vlastnými tribúnami.

Menej sa darilo ďalšiemu žilinskému sokovi z jesennej skupiny - anglickému Aston Villa. Klub z Birminghamu doma len remizoval 1:1 s CSKA Moskva, pričom akú-takú šancu na postup domácim po úvodnom góle hosťujúceho Vágnera Lova vrátil až v 69. min Carew.

V úvodnom stretnutí stredajšieho programu doma remizovalo Dynamo Kyjev so španielskou FC Valencia 1:1. Hostia viedli od 8. minúty po góle Davida Silvu, o vyrovnanie sa vlastným gólom postaral v 63. minúte Albiol.

Stredajší program sa podľa očakávania odohral bez slovenského zastúpenia. V zostave obhajcov trofeje zo Zenitu Petrohrad podľa očakávania chýbal slovenský brankár Kamil Čontofalský, ktorý víťazstvo svojho tímu 2:1 nad nemeckým Stuttgartom sledoval iba z lavičky náhradníkov. V samotnom stretnutí sa o všetkom podstatnom rozhodlo ešte v prvom polčase, v ktorého nadstavenom čase rozhodol o výhre domácich rozhodujúcim gólom Tymoščuk. Ten však pre žlté karty bude v odvete Zenitu chýbať.

Prvé stretnutie medzi gréckym Olympiakosom Pireus a francúzskym AS St. Etienne v stredu poznačili bitky medzi fanúšikmi. Polícia na predmestí Atén oznámila, že jeden hosťujúci fanúšik sa stal obeťou bodnutia a utrpel ľahšie zranenie. Zdravotníci ho s dvoma ranami na stehne previezli do nemocnice. Ošetrovať museli aj ďalších troch jeho krajanov, na ktorých domáci zaútočili fľašami a tyčami. Do bitiek medzi oboma tábormi sa pritom zapojilo niekoľko stoviek divákov pred štadiónom Karaiskaki.

Jeden z najväčších šlágrov večera medzi Werderom Brémy a AC Miláno sa skončil zmierlivo 1:1 - na vedúci gól Inzaghiho odpovedal šesť minút pred koncom Diego.