Servác
13.5.2024
Hamšíkov gól na tri body Neapolu nestačil

Neapol len remizoval s Udinese 2:2

Hamšík v 27. minúte po priamom kope Gargana hlavou prekonal slovinského brankára Handanoviča a ôsmym presným zásahom v sezóne zvýšil na 2:0 pre Neapol. Hosťom sa však ešte do prestávky poradilo vyrovnať po góloch talianskych reprezentantov di Nataleho a Quagliarellu.

Hamšík sa vrátil do základnej jedenástky Neapola po vypršaní dvojzápasového dištancu, ktorý dostal za vylúčenie v dueli s Chievom Verona. V druhom polčase mal slovenský stredopoliar možnosť rozhodnúť o zisku troch bodov pre "partenopei", v dobrej pozícii však mieril vysoko nad bránku. Zápas na štadióne Sao Paolo sa začal s 15-minútovým oneskorením. Fanúšikovia Neapola protestovali proti udeleniu ročného dištancu pre Daniela Manniniho, ktorý sa nedostavil na dopingové testy ešte v čase, keď pôsobil v Brescii.