Jarmila
28.4.2024
Fanúšik Dortmundu spadol z tribúny, Pekarík už nastúpil

Osemfinále Pohára DFB

Nový Pekaríkov tím zvíťazil nad druholigistom pohodlne 5:1 a slovenský obranca zasiahol do hry od 84. minúty, keď na ploche z taktických dôvodov vymenil japonského útočníka Jošita Okuba.

Nemecká polícia vydala vo štvrtok vyhlásenie k smrteľnému pádu mladého fanúšika z tribúny pred stredajším zápasom osemfinále futbalového Pohára DFB medzi Borussiou Dortmund a Werderom Brémy.

Policajné orgány informovali, že podnapitý fanúšik Borussie Dortmund z Olfenu spadol z južnej tribúny približne do hĺbky osem metrov bez cudzieho zavinenia. Pri páde utrpel vážne poranenia hlavy, ktorým po prevoze do nemocnice podľahol. K nešťastiu prišlo krátko pred výkopom duelu v Dortmunde, v ktorom Borussia prehrala s Werderom 1:2 a so súťažou sa rozlúčila.

výsledky - osemfinále Pohára DFB:

Bayer Leverkusen - Energie Cottbus 3:1, Borussia Dortmund - Werder Brémy 1:2, VfL Wolfsburg - Hansa Rostock 5:1 (Pekarík za domácich od 84. minúty), Karlsruher SC - SV Wehen Wiesbaden 0:1