29.4.2024
Manchesteru a Juventusu stačili na prvé priečky remízy

Zdroj: SITA

Fiorentina a Kyjev majú Pohár UEFA

Menoslov ôsmich postupujúcich bol síce už známy po 5. kole, no v stredu večer padol verdikt, že víťazmi skupín sa stali Manchester United, Bayern Mníchov, FC Porto a Juventus Turín.

Do hry mohlo v stredu zasiahnuť aj trio Slovákov, Kamil Čontofalský ani Tomáš Hubočan zo Zenitu Petrohrad však šancu proti Realu Madrid na Santiago Bernabeu (0:3) nedostali, na ihrisko sa nedostal ani obranca Bate Borisovu Ivan Pecha v dueli v Turíne (0:0)

V E-skupine zdolal Celtic Glasgow na domácej tráve Villarreal 2:0, domácim pomohlo aj vylúčenie hosťujúceho Gullia Franca v 35. minúte. V druhom dueli skupiny inkasoval na Old Trafford Manchester United gól na 1:2 v úplnom závere prvého dejstva, no v druhom sa o vyrovnanie, resp. prvenstvo v skupine postaral Rooney.

Priamy súboj o Pohár UEFA v F-skupine lepšie zvládla Fiorentina na ihrisku Steauay Bukurešť, o výhre Talianov rozhodol v 66. minúte presný zásah útočníka Gilardina. V šlágri celého programu v Lyone padlo 5 gólov, z výhry 3:2, i víťazstva v skupine sa tešil Bayern Mníchov. Hostia viedli už do polčasu 3:0, francúzsky majster ale v druhom dejstve zlepšil hru a priebeh atraktívneho stretnutia poriadne zdramatizoval.

V G-skupine si to o prvenstvo v skupine rozdalo FC Porto a Arsenal Londýn, Portugalčania vyhrali 2:0 a do osemfinále pôjdu z lepšej pozície ako "gunners". Pohár UEFA má po výhre 1:0 nad Fenerbahce aj kyjevské Dynamo. Deväťnásobnému európskemu šampiónovi Realu Madrid na prvé miesto tabuľky H-skupiny nestačila ani suverénna výhra 3:0 nad víťazom Pohára UEFA Zenitom Petrohrad. Juventus Turín totiž remizoval doma s Borisovom 0:0, čo mu na výhru v skupine pri lepších vzájomných zápasoch s "bielym baletom" v pohode stačilo.

Žreb osemfinále LM a 1/16-finále Pohára UEFA je na programe 19. decembra v Nyone.