Gertrúda
19.5.2024
Posledný zápas roka vyhrala Žilina

MŠK Žilina - MFK Košice 2:1

Prvú veľkú príležitosť mal v 8. min Štyvar, ale z dvanástich metrov prestrelil. V podobnej situácii sa ocitol o dve minúty neskôr chorvátsky legionár Karoglan, ale tiesnený obrancami MFK poslal len slabú strelu vedľa ľavej žrde. Štyvar mohol otvoriť skóre v 13. min, no opäť vystrelil nepresne. Tento žilinský útočník spálil aj svoju tretiu gólovú šancu. V 19. min po Ježovom centri do šestnástky nedosiahol na loptu hlavou obranca Bašista a Štyvar efektnými nožničkami tesne minul košickú svätyňu. Domáci sa dočkali gólu v 23. min, keď Ďurica potiahol akciu po ľavej strane, vysunul Karoglana, ktorý zblízka skóroval - 1:0. O chvíľu neskôr mohlo byť už 2:0. Karoglan v sľubnej gólovej príležitosti hlavičkoval nad. Hostia vystrelili na bránku MŠK v 33. min, s Kolbasovým pokusom však nemal Perniš problém.

Po zmene strán pribudli na oboch stranách nepresnosti. Košice sa snažili hrať smerom dopredu, ale opäť sa ich snaha končila pred žilinskou šestnástkou. Ani domácim sa dlho nedarilo vážnejšie ohroziť bránku hostí. V 62. min poslal Jež priamy kop pokutového územia, kde sa v tlačenici presadil obranca Piaček a zvýšil vedenie MŠK na 2:0. Z následnej akcie vyťažili gól Košičania, po faule na Milinkoviča nariadil rozhodca Tomčík pokutový kop, ktorý premenil strelou do ľavého horného rohu kapitán Kolbas. Dve minúty pred koncom začal sériu žilinských šancí Rilke, ktorý vystrelil z ľavej strany, ale Putnocký jeho pokus zblízka chytil. V 90. min trojica Jež, Rilke, Karoglan vyšachovala obranu hostí, ale strela chorvátskeho legionára letela niekoľko metrov vedľa košickej svätyne. V nadstavenom čase mali ešte príležitosti Karoglan a Rilke, ale na víťazstve domácich 2:1 sa už nič nezmenilo.

MŠK Žilina - MFK Košice 2:1 (1:0)

Góly: 23. Karoglan, 62. Piaček - 64. Kolbas (z 11 m), ŽK: 61. Kišš (Košice), rozhodovali: Tomčík - T. Somoláni, Mókoš, 2236 divákov

Žilina: D. Perniš - Pekarík, Šourek, Piaček, Tesák - Zd. Štrba - Jež (90.+ Kvesič), Adauto, M. Ďurica (62. Rilke) - Štyvar (77. Pečalka), Karoglan

Košice: Putnocký - Kišš, Bašista, Džogan, Smrek (82. Viazanko) - R. Cicman - Kolbas, N. Matič (85. L. Janič), Hovančík (69. D. Škutka), Milinkovič - J. Novák

Dušan Radolský (tréner Žiliny): "Čakal som náročný zápas. Skúsili sme rozhodnúť už v I. polčase, mali sme množstvo šancí a jednu sa nám podarilo využiť. V II. polčase prišla na kľúčových hráčov únava, Košice hrali aktívnejšie. Dali sme gól na 2:0, ale vzápätí aj inkasovali. Na konci stretnutia sme však mohli pridať ďalšie presné zásahy."

Ján Kozák (tréner Košíc): "Prišli sme s úmyslom Žilinu potrápiť. V I. polčase mali domáci navrch, dobre kombinovali, my sme mali tiež náznaky šancí. V druhej polovici sme zlepšili hru a nútili sme súpera robiť chyby. Naši hráči sa stále majú čo učiť. V tomto zápase to bola konfrontácia s mužstvom, ktoré ešte stále pôsobí v Pohári UEFA."