Lesana
5.5.2024
FC Barcelona a Sporting Lisabon prvými osemfinalistami

4.kolo Ligy majstrov

Katalánci v utorňajšom 4. kole doma iba remizovali s posledným Bazilejom 1:1, no aj bod im zaručil postupovú definitívu. Sporting Lisabon totiž v druhom zápase C-skupiny zdolal Šachtar Doneck 1:0 a rovnako ako Barca sa kvalifikoval medzi elitnú šestnástku.

Blízko k postupu bolo aj Atlético Madrid. Tím z metropoly Španielska dlho viedol na Anfield Road nad FC Liverpool 1:0 vďaka presnému zásahu Maxiho Rodrigueza. The Reds, ktorí opäť nastúpili bez zraneného slovenského stopéra Martina Škrtela a španielskeho kanoniera Fernanda Torresa, však v piatej minúte nadstaveného času vyrovnali po góle kapitána Stevena Gerrarda z pokutového kopu.

Hráči cyperského Anorthosisu Famagusta remizovali s talianskym majstrom Interom Miláno 3:3. Nerazzurri si mohli v prípade stopercentného zásahu už v predstihu zabezpečiť postup do osemfinále a na Afroditinom ostrove dvakrát viedli, no Cyperčania zakaždým bleskovo odpovedali a na začiatku druhého polčasu sa po góle Frousosa ujali vedenia. Konečnú deľbu bodov zariadil Julio Cruz.

Hráči AS Rím si po sérii nepresvedčivých výsledkov v Serii A udobrili svojich fanúšikov, keď v šlágri A-skupiny zvíťazili nad Chelsea Londýn 3:1. Hostí načal v 34. minúte obranca Christian Panucci, po zmene strán im zasadil ďalšie dva údery čiernohorský útočník Mirko Vučinič. Kapitán John Terry už iba zmiernil prehru The Blues. Postupové šance si posilnili aj futbalisti Girondins Bordeaux, ktorí po domácom víťazstve nad Klužom uspeli aj na rumunskej pôde, o triumfe 2:1 rozhodli Gourcuff a Wendel. Panathinaikos Atény zvíťazil na Weser-stadione nad domácim Werderom Brémy rozdielom triedy 3:0, rovnakým pomerom si poradilo Olympique Marseille s PSV Eindhoven.

A-skupina:

CFR Kluž - Girondins Bordeaux 1:2 (1:2)

Góly: 9. Dani - 6. Gourcuff, 38. Wendel

AS Rím - Chelsea Londýn 3:1 (1:0)

Góly: 34. Panucci, 48. a 58. Vučinič - 75. Terry, ČK: 80. Deco (Chelsea)

Chelsea Londýn42116:37
Girondins Bordeaux42027:56
AS Rím42024:86
CFR Kluž    41123:44

B-skupina:

Anorthosis Famagusta - Inter Miláno 3:3 (2:2)

Góly 31. Bardon, 45.+1 Panagi, 50. Frousos - 13. Balotell, 44. Materazzi, 80. Cruz

Werder Brémy - Panathinaikos Atény 0:3 (0:0)

Góly: 56. Mantzios, 70. Karagounis, 83. Tziolis