Abramovič sa netešil s Chelsea z výhry FA Cupu. Úrady mu nepredĺžili víza

Abramovič sa netešil s Chelsea z výhry FA Cupu. Úrady mu nepredĺžili víza Zdroj: Reuters
MOSKVA / Britské úrady nepredĺžili víza majiteľovi futbalového klubu Chelsea Londýn Romanovi Abramovičovi. Podľa zdroja z jeho okolia trvá samotný proces dlhšie ako zvyčajne, bez vysvetlenia dôvodu.

Päťdesiatročný miliardár sa nemohol zúčastniť finálového stretnutia anglického FC Cup-u, v ktorom jeho tím porazil Manchester United 1:0. V marci oznámili Briti, že úrady Spojeného kráľovstva preveria stovky víz vydaných bohatým Rusom. Podľa médii súviselo spomínané rozhodnutie s kauzou bývalého agenta Sergeja Skripala, otráveného začiatkom marca v juhoanglickom Salisbury.

Abramovičovi vypršalo víza pred troma týždňami a nové zatiaľ nedostal. Z toho dôvodu sa nemohol podnikateľ zúčastniť ani sobotného víťazstva Chelsea nad Manchesterom United vo finále Anglického pohára. 

Futbalový klub Rus vlastní od roku 2003. Oficiálnu správu o odmietnutí víza britské úrady nevydali, migračná služba odmietla záležitosť tiež komentovať. Abramovič má blízko Kremľu, podľa nepotvrdených informácii to bol práve on, kto v roku 1999 vtedajšiemu prezidentovi Borisovi Jelcinovi navrhol Vladimíra Putina ako jeho nástupcu. 

Bývalého ruského agenta, ktorého začiatkom roka otrávili novičokom v Británii, už prepustili z nemocnice: 

Zdroj: noviny.sk/čtk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

06:15 RANNÉ NOVINY
08:40 Súdna sieň
09:45 Súdna sieň
07:40 Profesionáli III.
08:40 Simpsonovci XVI.
09:10 Simpsonovci XVI.
06:50 MacGyver
08:10 Panelák
09:35 JAG V.
07:35 Príšerky zo skúmavky
07:50 Sníček
08:00 Okido I.
07:35 Domácnost naruby
09:15 Příběh jedné jízdy
11:15 Asterix: Sídliště bohů