Futbalistom roka je opäť Marek Hamšík

Futbalistom roka je opäť Marek Hamšík

BRATISLAVA / Pre odletom do Thajska, kde budú bojovať o Kráľovský pohár sa slovenskí futbalisti predstavili na slávnostnom galavečere. Na ňom si tí najlepší prevzali ocenenia sa svoje výkony v minulom roku.

Najlepším futbalistom roka na Slovensku sa stal už rekordný siedmykrát, z toho piatykrát po sebe Marek Hamšík: "Byť najlepším je veľká vec a ja si to veľmi vážim."

Martin Škrtel, ktorý bol v posledných rokoch najvážnejším rivalom Mareka Hamšíka skončil tentoraz až na štvrtom mieste. Predstihli ho dvaja šikovní mladíci - tretí Stanislav Lobotka a druhý Milan Škriniar. "Ja si myslím, že Škrťo tam stále patrí, aj keď v tejto sezóne ho trocha pribrzdili zranenia."

Dvaja skvelí hráči talianskej série A získali aj ďalšie trofeje. Milanovi Škriniarovi patrí Cena fanúšikov. "Ďakujem ľuďom, ktorí za mňa hlasovali. Som za to veľmi vďačný, tú cenu fanúšikov som naozaj nečakal."

Marek Hamšík sa stal aj najlepším futbalistom štvrťstoročia. "Ešte nie je koniec, tak hádam ešte niečo dokážem a ešte nejakú tú trofej donesiem domov."

Cenu Petra Dubovského pre najlepšieho hráča do 21 rokov získal obranca FC Kodaň Denis Vavro. "Som za to rád, je to pre mňa ďalšia motivácia."

V kategórii Tréner roka triumfovali tentoraz až dvaja silní muži - kouč reprezenačného Áčka Ján Kozák ale aj dnes už bývalý kordmidelník slovenskej 21-tky Pavel Hapal: "Urobil veľký kus pre slovenskú reprezentáciu, odkiaľ môžeme čerpať hráčov priamo pre A-mužstvo a tak by to malo byť," hovorí Ján Kozák.

Takto naši futbaloví nominanti hlasovali za hráča, ktorý najlepšie drží tímového ducha:​

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
20:20 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
18:30 Moja mama varí lepšie ako tvoja
19:35 ŽREBOVANIE
19:45 Hoď svišťom II.
19:00 Súdna sieň
20:10 Kosti X.
21:00 Dr. LUDSKY
18:55 Jahôdka a jej kamaráti I.
19:20 Strážca vesmíru Roger
19:40 Sníček
18:40 Děda nebo trenér
20:15 Nejkrásnější den
22:15 Tankový prapor