Olympijský štadión v plameňoch. Hasiči zasahovali celú noc

Olympijský štadión v plameňoch. Hasiči zasahovali celú noc

RIO DE JANEIRO / Aj brazílske Rio de Janeiro postihla rovnaká smutná realita, ako takmer každé mesto, ktoré sa v minulosti podujalo zorganizovať zimnú či letnú olympiádu. Nevyužívané športoviská chátrajú. Alebo horia.

Rok pred olympiádou ho v Riu slávnostne otvorili a pochválili sa, že jeho výstavba nebola ani príliš drahá. Stál iba 45 miliónov dolárov. Rok po olympiáde cyklistický velodróm s kapacitou 5 000 miest prakticky nikto nevyužíva a teraz mu ešte aj poriadne obhorela strecha. Požiarnici boli v akcii celú noc.

"Videl som plamene a veľa dymu. Hustého bieleho dymu, ktorý sa valil zo strechy. V tom čase tam už boli požiarnici, ktorí sa snažili plamene uhasiť," hovorí svedok požiaru Claudio Younes.

Polícia vylúčila, že by niekto strechu zapálil úmyselne. Podľa nej išlo o nešťastnú náhodu, keď do strechy narazil malý podomácky vyrobený teplovzdušný balón. Takzvaný čínsky balónik šťastia. Na vyčíslenie škôd a následnú opravu majú Brazíolčania dostatok času. Nemusia sa ponáhľať, veď cyklistický velodróm od vlaňajšej olympiády privítal ďalšie športové podujatie až tento rok v máji. Špeciálne a najmä drahé borovicové drevo dovezené zo Sibíri, z ktorého je ovál postavený, dovtedy iba odpočívalo.

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

12:45 ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT
14:50 POLICAJTI V AKCII
15:50 POLICAJTI V AKCII
13:00 Bostonské zločiny IV.
14:10 Kutyil s.r.o.
15:05 Vytunuj mi fáro II.
12:05 KLENOT TV
13:30 Kosti
14:30 C.S.I.: Kriminálka Miami
12:35 Krtko
13:05 Z ROZPRÁVKY DO ROZPRÁVKY
13:20 Timothy ide do školy II.
12:15 Adolf Eichmann
13:55 Dvě svatby
15:25 Město v ohrožení