Olympijský štadión v plameňoch. Hasiči zasahovali celú noc

Olympijský štadión v plameňoch. Hasiči zasahovali celú noc

RIO DE JANEIRO / Aj brazílske Rio de Janeiro postihla rovnaká smutná realita, ako takmer každé mesto, ktoré sa v minulosti podujalo zorganizovať zimnú či letnú olympiádu. Nevyužívané športoviská chátrajú. Alebo horia.

Rok pred olympiádou ho v Riu slávnostne otvorili a pochválili sa, že jeho výstavba nebola ani príliš drahá. Stál iba 45 miliónov dolárov. Rok po olympiáde cyklistický velodróm s kapacitou 5 000 miest prakticky nikto nevyužíva a teraz mu ešte aj poriadne obhorela strecha. Požiarnici boli v akcii celú noc.

"Videl som plamene a veľa dymu. Hustého bieleho dymu, ktorý sa valil zo strechy. V tom čase tam už boli požiarnici, ktorí sa snažili plamene uhasiť," hovorí svedok požiaru Claudio Younes.

Polícia vylúčila, že by niekto strechu zapálil úmyselne. Podľa nej išlo o nešťastnú náhodu, keď do strechy narazil malý podomácky vyrobený teplovzdušný balón. Takzvaný čínsky balónik šťastia. Na vyčíslenie škôd a následnú opravu majú Brazíolčania dostatok času. Nemusia sa ponáhľať, veď cyklistický velodróm od vlaňajšej olympiády privítal ďalšie športové podujatie až tento rok v máji. Špeciálne a najmä drahé borovicové drevo dovezené zo Sibíri, z ktorého je ovál postavený, dovtedy iba odpočívalo.

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

22:45 Chladnokrvný
00:45 Smrtonosná pasca 3
20:35 Noe
23:30 RoboCop 3
01:40 Stroskotaná láska
21:00 INKOGNITO
23:50 VŠETKO ČO MÁM RÁD
01:55 Nákupné maniačky
23:10 Fix a Foxi
23:35 Príbehy dvoch myší
00:00 Altair v Hviezdnom kráľovstve
22:40 Poslední lovec čarodějnic
00:35 96 hodin: Odplata
02:10 Slunovrat