19°
Miroslav
29.3.2024
Michal Ďuriš je späť! Dvoma gólovými hlavičkami spasil oslabenú Plzeň!

PLZEŇ / V minulej sezóne bol absolútnym tromfom Plzne. V tomto ročníku si Michal Ďuriš prežil v drese Viktorie aj oveľa horšie chvíle. Počas zápasov českého úradujúceho majstra dokonca ochutnal, ako chutí pobyt na tribúne...

Dnes sa ale z neho stal pre fanúšikov Viktorky trošku oneskorený Mikuláš a urobil im obrovskú radosť. Aj keď tomu sprvoti nič nenasvedčovalo. 28-ročný rodák z Uherského Hradišťa opäť začal domáci súboj Európskej ligy proti Austrii Viedeň na lavičke náhradníkov. A ten sa veru pre Plzeň vôbec nevyvíjal dobre. Od 19. minúty hrala bez vylúčeného Lukáša Hejdu a v 40. minúte už prehrávala 0:2...

Nádej vlial českému majstrovi gólom do kabín Tomáš Hořava a potom už bol hlavnou hviezdou Michal Ďuriš. Na trávnik vybehol  58. minúte a o štrnásť neskôr hlavou vyrovnal. No a o ďalších dvanásť sa tešil so spoluhráčmi z víťazného gólu na 3:2. Plzeň vďaka víťazstvu preskočila Austriu v tabuľke skupiny a potlačila ju na jej posledné miesto.