Ďalšia ďalekonosná paráda Stocha! Fenerbahce ňou nasmeroval za triumfom

Ďalšia ďalekonosná paráda Stocha! Fenerbahce ňou nasmeroval za triumfom

ISTANBUL / Miroslav Stoch už neraz ukázal - či už v reprezentačnom alebo v klubových dresoch - že streľba zo stredných a väčších vzdialeností patrí medzi jeho silné stránky. Na vlastnej koži sa o tom dnes presvedčil aj brankár ukrajinského klubu Zaria Lugansk Oleksij Ševčenko .

27-ročný rodák z Nitry naskočil do stretnutia od druhého polčasu a jeho hviezdna chvíľa prišla v 59. minúte, keď krásnou strelou z takmer 30-tich metrov prekonal súperovho brankára. Po zápase prezradil, že pred príchodom na ihrisko dostal pokyn, aby sa pokúšal o streľbu zo strednej vzdialenosti. "Tréner Advocaat mi povedal: ´Strieľaj, máš dobrú strelu, využi to´. Odpovedal som mu: ´Pokúsim sa´. Nie vždy máte v zápase príležitosť vystreliť, dnes som sa k nej dostal a vyšlo to," vyhlásil Stoch pre turecký portál hurriyet.com.tr.

Podľa niekdajšieho hráča Twente Enschede či PAOK Solún sa trojbodový zisk Fenerbahce nerodil vôbec ľahko. "Bol to ťažký zápas, presne ako sme predpokladali. Už v zápase na Ukrajine (1:1) to bolo náročné. Zaria hrá agresívne, na protiútoky, má rýchlych hráčov. Keď bolo po prvom polčase 0:0, nemyslel som si, že zvíťazíme takýmto výsledkom. Do prestávky sme neboli dostatočne dobrí, ale v druhom polčase to už bolo v pohode. Som veľmi šťastný, s napätím budeme čakať na výsledok druhého zápasu našej skupiny," doplnil šikovný slovenský futbalista, ktorý toho v ostatnom období v drese "Feneru" neodohral príliš veľa. "Toto obdobie bolo pre mňa ťažké. Opäť som zažil náročné časy. Snažil som sa však koncentrovať, poctivo pracovať a čakať na svoju šancu. Tá prišla dnes, hoci len na 45 minút," skonštatoval Miroslav Stoch.

V zápase sa predstavil aj ďalší slovenský hráč. Martin Škrtel absolvoval v strede domácej obrany plnú minutáž so žltou kartou na konte. Fenerbahce je po štvrtkovej výhre blízko k prieniku do jarného šestnásťfinále Európskej ligy. Definitívu môže Turkom dať už výsledok duelu Manchestru United s Feyenoordom Rotterdam (od 21:05 h), a to v prípade, ak na Old Trafforde zvíťazí holandské mužstvo.

Zdroj: noviny.sk/SITA/youtube.com

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:35 Bez servítky
05:55 Kixšou
06:10 Moja mama varí lepšie ako tvoja
07:25 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:45 Policajti v akcii
06:40 Prvé oddelenie
07:15 Prvé oddelenie
06:00 Bob staviteľ XV. - XVIII.
06:10 Rev a motoroví miláčikovia I.
06:35 Tashiho svet
06:00 Tankový prapor
07:30 Tarzan - Král džungle
09:15 Pojedeme k moři