Reprezentantov Albánska doma privítali na červenom koberci

Reprezentantov Albánska doma privítali na červenom koberci Zdroj: sita
TIRANA / Futbalovým reprezentantom Albánska sa po návrate z majstrovstiev Európy do domoviny dostalo vrelého privítania.

Vo štvrtok vstúpili do vlasti po červenom koberci, na letisku v Tirane ich privítal premiér Edi Rama a nechýbalo pri tom ani množstvo fanúšikov. Albánci síce nepostúpili na ME 2016 do osemfinále a dali iba jeden gól, no zdolali ním výber Rumunska. Tento triumf im zabezpečil tretie miesto v A-skupine.

Reprezentanti Albánska dostanú symbolický kľúč od hlavného mesta Tirany či môžu požiadať o udelenie diplomatického pasu, ktorý zvýraznení ich neformálne úlohy ako ambasádorov krajiny. Albánska vláda vyčlenila milión eur na odmeny pre hráčov. "Šport môže byť dobrou diplomatickou cestou. Vy musíte ukázať svetu, že ste našimi ambasádormi," povedal minister zahraničných vecí Ditmir Bushati a dodal: "Albánsko má mnoho diplomatov, ale vy ste ukázali excelentnú prácu a tým vyslali svetu správu." Skandujúcim fanúšikom neprekážali ani tropické horúčavy, aby robili hráčom spoločnosť. "Ďakujeme vám za neutíchajúcu podporu aj počas takejto horúčave," prehovoril k priaznivcom kapitán tímu Lorik Cana.

Zdroj: sita

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:35 Noviny TV JOJ
06:25 Krimi
06:55 Noviny TV JOJ
05:50 NOVÉ BÝVANIE
06:40 Fantastické torty
07:30 Fantastické torty
06:20 Extrémna premena II.
08:00 Policajt z L.A.
10:40 Najkrajšie bývanie II.
05:10 Sam a Max
05:35 Lovci drakov
06:00 Marvin, stepujúci koník I.
05:30 Jmenuji se Jerry
07:20 Útěk z polygamie
08:55 Božská Florence