23°
Jarmila
28.4.2024
Súper SR na ME. Futbalisti Ruska nedali šancu Litve

MOSKVA / Súper slovenskej futbalovej reprezentácie v základnej B-skupine majstrovstiev Európy 2016 vo Francúzsku Rusko zdolalo v medzištátnom prípravnom stretnutí výber Litvy jednoznačne 3:0.

Skóre zápasu otvoril v 41. min útočník FK Krasnodar Fiodor Smolov. Náskok domácich zdvojnásobil v 61. min stredopoliar v službách CSKA Moskva Alexandr Golovin. Na trojgólový rozdiel upravil o 11 minút neskôr stredopoliar Spartaka Moskva Denis Glušakov.

Divákom v ruskej metropole sa napokon od začiatku druhého polčasu predstavil aj jediný legionár v nominácii trénera Leonida Sluckého Alexandr Keržakov (zo Zenitu Petrohrad je na hosťovaní vo švajčiarskom klube FC Zürich, pozn.), ktorý sa pred zápasom pre zdravotné ťažkosti pripravoval individuálne. Druhý z otáznych hráčov Ruska Alan Dzagojev nebol ani na lavičke. "Zbornú" čaká v utorok 29. marca v Paríži ďalší prípravný duel proti Francúzom.