12°
Viola
18.5.2024
Benfica odmietla predĺženie, Zenit v Lige majstrov končí

PETROHRAD / V odvetnom stretnutí osemfinále futbalovej Ligy majstrov sa zrodilo víťazstvo Benficy Lisabon v Petrohrade 2:1.

Portugalský tím postúpil medzi osmičku najlepších tímov "starého kontinentu". Po bezgólovom prvom polčase otvoril skóre v 69. min Hulk po peknom hlavičkovom zakončení.

O šestnásť minút neskôr sa však Gaitán dostal k odrazenej strele a pohodlne zakončil do prázdnej bránky - 1:1.

Stav stretnutia uzavrel v nadstavenom čase striedajúci Anderson Talisca. Prvý zápas osemfinále vyhrala Benfica doma 1:0.

Odveta osemfinále futbalovej Ligy majstrov 2015/2016:

Zenit Petrohrad (Rus.) - Benfica Lisabon (Portug.) 1:2 (0:0) - prvý zápas: 0:1, do štvrťfinále postúpila Benfica Lisabon
Góly: 69. Hulk - 85. Gaitán, 90.+ Talisca, ŽK: 90.+ Hulk - 36. K. Mitroglou, 49. Pizzi, rozhodoval: Kassai (Maď.)

Zenit Petrohrad: Lodygin - Aňukov (59. Smolnikov), Lombaerts, Neto, Žirkov - Maurício (82. Jusupov), Witsel - Hulk, Danny, Kokorin (59. Šatov) - Dziuba
Benfica Lisabon: Ederson - Semedo, Eliseu, Nilsson-Lindelof, Fejsa - Renato Sanches, Pizzi (73. Salvio), Gaitán, Samaris - Jonas (90.+ Talisca), K. Mitroglou (67. R. Jiménez)