17°
Gertrúda
19.5.2024
Bundesliga síce spí, ale Lewa nie! Jeho super pätička na tréningu!

DOHA / Bezpochyby patrí medzi najlepších futbalových zakončovateľov sveta. 27-ročný poľský útočník Robert Lewandowski zažil v nedávno skončenom roku jeseň snov. A je zrejmé, že vo svojich streleckých manévroch chce pokračovať aj na jar...

Za suveréna nemeckej bundesligy strelil počas jesene 15 gólov a v pamäti všetkých utkvel najmä jeho rekordný 5-gólový nástrel počas druhého polčasu vo Wolfsburgu, kde vybehol na trávnik ako striedajúci hráč a otočil skóre z 0:1 na 5:1 pre Bayern! A, samozrejme, že svojimi gólmi potiahol aj Poľsko k priamemu postupu na EURO 2016. V skupine D skončilo druhé o bodík práve za Nemeckom.

Pätička ako lusk!

Bundesliga má momentálne zimnú prestávku, Bavori naskočia do jej odvetnej časti 22. januára na trávniku Hamburgu. Je preto celkom logické, že zverenci trénera Pepa Guardiolu už po sviatkoch naplno zarezávajú. Svoj tréningový kemp si momentálne rozložili v katarskej Dohe. Počas neho sa opäť raz v pozitívnom svetle ukázal Robert Lewandowski, ktorý na tréningu strelil naozaj parádny gól! Futbalisti Bayernu nacvičovali zakončenie po centroch z krídelných priestorov. Keď smerovala lopta z pravej strany práve na Lewu, ten vyskočil, pustil si ju vo vzduchu medzi nohy a pätou pravačky ju zasiahol fantasticky! Jeden z najlepších gólmanov sveta Manuel Neuer bol bezmocný...