26.4.2024
Oslabený Slovan bodoval v D.Strede, Žilina stále bez straty

DUNAJSKÁ STREDA / Nedeľňajší šláger 3. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy medzi Dunajskou Stredou a Slovanom Bratislava sa skončil nerozhodne 1:1 .

Domáci boli v úvode aktívnejší a v piatej minúte trafil Pačinda brvno Krnáčovej bránky. "Zahrmelo" však na opačnej strane, keď po vysunutí Štefánikom prekvapil gólmana Tujvela maďarský reprezentant Priskin. Hráči DAC sa dočkali vyrovnania v 36. minúte, po rohovom kope skóroval hlavou stopér Kwin. Po zmene strán šancí ubudlo. Bližšie k víťazstvu mali domáci, ktorí hrali od 77. min "presilovku" po vylúčení hosťujúceho Sekuliča, no brankár Krnáč už neinkasoval.

Dunajská Streda neprehrala ani v treťom tohtosezónnom súboji FL, Slovan získal z troch duelov zatiaľ štyri body.

Futbalisti MŠK Žilina zvíťazil aj vo svojom druhom tohtosezónnom zápase v najvyššej domácej súťaži Fortuna lige 2015/2016, keď v nedeľňajšom stretnutí 3. kola uspeli na pôde Myjavy 4:1. "Šošoni" mali raketový vstup do duelu a zásluhou presných zásahov J. Mihalíka a Jeliča viedli v 5. min už 2:0. V prvom polčase navyše obaja opečiatkovali brvno bránky domácich. Po zmene strán Myjava v 73. min znížila gólom Bílovského, no J. Mihalík svojim druhým presným zásahom v stretnutí a napokon striedajúci William Alves de Oliveira upravili na konečných 4:1 pre Žilinu.

Futbal - Fortuna liga 2015/2016 - 3. kolo:

FC DAC 1904 Dunajská Streda - ŠK Slovan Bratislava 1:1 (1:1)
Góly: 36. Kwin - 15. Priskin, ŽK: 57. Ľ. Michalík, 70. Kwin, 72. G. Straka, 80. Brašeň, 90.+ Štepanovský - 37. Kotula, 71. Sekulič, ČK: 77. Sekulič (Slovan) po druhej ŽK, rozhodovali: Horváth - D. Hrčka, Mikulaj, 6443 divákov

Spartak Myjava - MŠK Žilina 1:4 (0:2)
Góly: 73. Bílovský - 1. a 84. J. Mihalík, 5. Jelič, 89. William Alves de Oliveira, ŽK: 30. Pečovský, 76. Vavro, 84. J. Mihalík (všetci Žilina), rozhodovali: Sedlák - E. Weiss, Jankovič