12°
Servác
13.5.2024
Ibra má nasledovníka. Famózny gól pätičkou v jeho kung fu štýle!

EMPOLI / Kým v Serie A sa tímu FC Janov až nečakane darí, veď je po trinástich kolách na 4. mieste, v Talianskom pohári skončil klub Slováka Juraja Kucku v 16-finále. To sa hralo na jeden zápas a Janovčania včera prehrali na trávniku Empoli 0:2. Náš futbalový reprezentant sa na to pozeral z lavičky náhradníkov.

Hostia prehrávali už od 4. minúty po góle Laxalta a na postupovú poistku čakali ich priaznivci ďalších sedemdesiat minút. Ale, oplatilo sa!

Skúsil to a trafil parádne!

Ich 24-ročný gruzínsky útočník Levan Mchedlidze totiž predviedol naozaj zriedka vídané zakončenie a jeho ekvilibristika mu priniesla aj gólové ovocie. Center z ľavej strany nebol pre neho ani zďaleka ideálny, lopta letela poza neho. Rodák z Tbilisi sa ale predklonil, ľavou nohou švihol dozadu a mal šťastie! Loptu trafil akrobatickou pätičkou priamo k pravej žrdi, brankár Lamanna bol bezmocný. Kung fu štýl zakončenia preslávil hviezdneho Švéda Zlatana Ibrahimoviča, mladý Gruzínec ho teraz veľmi úspešne napodobnil...