17°
Florián
4.5.2024
Famózna a regulárna prihrávka rukou. Vo futbale, na gól a na diaľku 60 metrov!

TEHERÁN / V 15. kole najvyššej iránskej súťaže vo futbale bol na programe absolútny šláger, v ktorom hostil tretí tím tabuľky Naft Teherán jej lídra Teraktor-Sazi. A o víťazstve domácich v pomere 2:1 rozhodla vskutku nevídaná akcia!

Po prvom polčase svietil na tabuli nerozhodný stav 1:1 a rozhodujúci moment sa zrodil jedenásť minút po prestávke.

Absolútne prekvapujúce, dlhé a presné...

Hostí vtedy zaskočilo - a veru nie divu - pohotové a hlavne dlhokánske vyhodenie lopty domácim gólmanom smerom vpred. 22-ročný brankár Alireza Beiranvand sa vo vlastnom pokutovom území po ľahkom centri bez problémov zmocnil lopty a okamžite myslel na ofenzívu. Rozbehol sa a z hranice veľkého vápna šmaril loptu tak, že dopadla asi 20 metrov za poliacu čiaru, kde si na ňu nabehol útočník Rezaei a z prvej ju napálil presne a nechytateľne k pravej žrdi! Bol to víťazný gól (uvidíte ho aj TU), Naft Teherán vďaka nemu poskočil v tabuľke na druhú priečku a na lídra Teraktor-Sazi už stráca iba jediný bod.