Druhý a rozhodujúci klinec: Eufória Stocha odštartovala oslavy

Druhý a rozhodujúci klinec: Eufória Stocha odštartovala oslavy

ŽILINA / O triumfe zverencov Jána Kozáka nad hviezdami zo Španielska rozhodol v 87.minúte Miroslav Stoch, ktorý naskočil do tohto duelu z lavičky.

"Vyhrať nad Španielmi? Je to podobná senzácia, ako keď sme zdolali Talianov na majstrovstvách sveta pred štyrmi rokmi v Juhoafrickej republike. Nikto to vtedy ani teraz v Žiline asi nečakal, sme veľmi radi," neskrýval po zápase nadšenie Marek Hamšík.

Tréner futbalistov Slovenska Ján Kozák zvolil v základnej zostave proti "La Furia roja" variant zameraný na defenzívu, bez typického hrotového útočníka. Jediným "vysunutým" bol práve Hamšík, ktorého dopĺňali na krajoch Róbert Mak a Vladimír Weiss. "Môj post nebol ten, na ktorý som zvyknutý. Hral som pre mužstvo a robil, čo sa dalo. Španieli pôsobili naozaj dobre, loptu nám nedali. Keď sme ju však dokázali získať my, tak sme boli nebezpeční a mali sme dobré protiútoky," skonštatoval pri hodnotení súboja pod Dubňom 27-ročný hráč talianskeho klubu SSC Neapol.

Najväčším hrdinom sa však nakopon stal Miňo Stoch, ktorý gólom na 2:1 odštartoval na štadióne pod Dubňom veľkolepé oslavy, ktoré vydržali aj dlhé chvíle po konečnom hvizde, keďže Slováci už neinkasovali!

O veľkolepom víťazstve Slovenska nad Španielskom si môžete prečítať tu: Slováci zdolali Španielov týmito gólmi Kucku a Stocha 2:1!

Zdroj: jojšport/youtube

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 INKOGNITO
21:45 MINISTRI
22:20 SEDEM
20:40 Strážcovia Galaxie
23:15 Red Rock West
01:25 Kutyil s.r.o. II.
20:10 Kosti VIII.
21:00 C.S.I.: Kriminálka Miami VIII.
22:55 ŽREBOVANIE
20:50 Sherm a jeho mikróby
21:05 Bobove dobrodružstvá na pláži
21:20 ZáchranáRik II.
20:15 Všechno, co si přeje
21:55 Ďáblův houslista
23:55 96 hodin: Zúčtování