16°
Jarmila
28.4.2024
Halenár hrdinom v Košiciach, Podbrezová zvíťazila v Trnave

KOŠICE / Hráči bratislavského Slovana zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí 5. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže na ihrisku Košíc 2:1

Vo Fortuna lige 2014/2015 majú po troch odohratých dueloch plný počet 9 bodov. Pred viac ako štvortisícovou diváckou návštevou mali obaja súperi v prvom polčase niekoľko šancí na gól, no skóre sa nemenilo. Po zmene strán poslal Slovan do vedenia v 52. min Halenár po centri striedajúceho Milinkoviča a ten istý hráč o 17 minút neskôr pridal aj gólovú poistku. Za domácich skorigoval v 81. min, no vyrovnať sa už Košičanom nepodarilo. Východniari zatiaľ v tejto ligovej sezóne nezískali ani jeden bod.

Futbal - Fortuna liga 2014/2015 - 5. kolo:

MFK Košice - ŠK Slovan Bratislava 1:2 (0:0)

Góly: 81. Viazanko - 52. a 69. Halenár ŽK: 48. Viazanko (Košice), rozhodovali: Jaška - Chládek, Tomčík, 4322 divákov

Košice: Stijakovič - Ostojič, Korijkov, Sekulič, Kavka (88. Pačinda) - Viazanko, Bukata, Šinglár, Skvašík (55. O. Diaby) - J. Novák (75. Haskič), Škutka
Slovan: D. Perniš - Bagayoko (46. Milinkovič), Čikoš, Niňaj, Jablonský - D. Hudák, Grendel, Lásik, Halenár (78. Zofčák) - K. Mészáros, Peltier (66. Fořt)

Hráči Trnavy nepotvrdili úlohu favorita a na domácej pôde podľahli nováčikovi z Podbrezovej 0:1 (0:1). Jediný gól nedeľňajšieho stretnutia zaznamenal už v 12. min debutant v horehronskom tíme Peter Gál-Andrezly - loptu po krídle potiahol Nworah, brankár Rusov ju iba vyrazil a dobiehajúci Gál-Andrezly nemal problém skórovať. Vyrovnať mohol ešte v prvom polčase domáci Janečka, no jeho hlavička sa nezmestila medzi žrde Maťašovského. Spartak mal častejšie loptu na svojich kopačkách, ale jeho tlak hostia s prehľadom kontrolovali. Domáci sa snažili po zmene strán aspoň vyrovnať, ale ich snahu marila nepresná koncovka.

Podbrezová po sérii troch prehier zaznamenala vo Fortuna lige 2013/2014 druhý triumf v rade, Spartak zase v druhom súboji po sebe vyšiel bodovo naprázdno.

FC Spartak Trnava - ŽP Šport Podbrezová 0:1 (0:1)

Gól: 12. Gál-Andrezly, ŽK: 18. Martin Tóth, 29. Casado, 72. Soungole - 32. Vaščák, rozhodovali: Kružliak - Benko, Ferenc, 2634 divákov

Trnava: Rusov - Janečka, Martin Tóth (67. Mikinič), Bortel, Čonka - Špalek, Casado (73. Richnák), Grabež (42. Soungole), Cléber - Mikovič, Vyskočil
Podbrezová: Maťašovský - Andrič, Kupčík, Minčič, Greško - Gál-Andrezly (85. J. Pančík), Harvilko - Nworah (89. Galo), Podio, M. Pančík - Vaščák (80. Gerec)

MFK Ružomberok – AS Trenčín 1:1 (0:0)

Góly: 64. L. Lupták - 61. Hajradinovič. Rozhodoval: Vnuk, ŽK: Práznovský (Ružomberok), 2028 divákov.

Ružomberok: Šavol – Ondrek, Kružliak, Práznovský, Lovás (77. Vaniš) – M. Nagy, Gerát (86. J. Varík) – Turčák, Liener (46. L. Lupták), Mário Almaský – Zreľák. Tréner L. Šimčo
Trenčín: Volešák – Čögley, Ramon da Silva, Kleščík, Rundič – Lobotka – Mondek, Opatovský (68. min. Rabiu), Hajradinovič, Holúbek – Kubík (68. Simon)

Od začiatku zápasu častejšie loptu na svojich kopačkách mali hostia. V 16. minúte Čögley vysunul Lobotku, ten nezadržateľne kolmo potiahol trenčiansku akciu, prihral Holúbekovi a jeho výborne mierenú štipľavú strelu z 18 m k ľavej žrdi Šavol vytlačil na žrď. V 29. minúte Zreľák dostal kolmicu za obranu AS, ale v koncovke ho ľavačka zradila. Po tejto šanci sa dovtedy Ružomberok hrajúci so značným rešpektom osmelil a začal vystrkovať aj ofenzívne rožky. V 37. minúte sa k zdravej strele z 20 m odhodlal Gerát a Volešák mal plné ruky práce. Dve minúty pred naplnením prvopolčasového dejstva vo svojej druhej gólovej príležitosti sa ocitol Zreľák, no hlavou zblízka tesne minul priestor medzi žrďami.

Aj do druhého polčasu aktívnejšie vstúpil Trenčín, ale domáci tím sa snažil s ním držať krok. V 61. minúte Hajradinovič po faule Práznovského z 22 m trafil z priameho kopu vinkel – 0:1. O tri minúty už ale bolo vyrovnané, Almaský potiahol domácu akciu po ľavej strane, v hĺbke veľkého vápna našiel Lovása, toho ešte trenčiansky gólman vychytal, ale pri dorážke Luptáka už bol bezmocný. V závere Trenčín tlačil, ale remízový stav sa nezmenil. V nadstavenom čase mohol rozhodnúť Turčák, ale stroskotal na Volešákovi.