20°
29.4.2024
LM: Real Madrid vyzve Galatasaray, PSG s Barcelonou

Zdroj: sita - žreb LM v Nyone

NYON / Šlágrom štvrťfinále futbalovej Ligy majstrov 2012/2013 bude dvojzápas medzi Bayernom Mníchov a Juventusom Turín.

O dvojiciach v tejto fáze súťaže rozhodol piatkový žreb v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone. Dokopy dal aj dvojice FC Málaga (Šp.) - Borussia Dortmund (Nem.), Real Madrid (Šp.) - Galatasaray Istanbul (Tur.), Paríž Saint-Germain (Fr.) - FC Barcelona (Šp.). Prvé zápasy sa uskutočnia 2. a 3. apríla, odvety sú na programe 9. a 10. apríla, všetky duely sa začnú o 20.45 h SELČ.

Aktuálny líder najvyššej talianskej súťaže Juventus vyhral Ligu šampiónov dvakrát, Bayern má na konte štyri celkové primáty, pričom ten zatiaľ posledný dosiahol v roku 2001. Bavori boli vo finále LM v minulom ročníku, ale nestačili na hráčov FC Chelsea, s ktorými v domácej Allianz arene neuspeli až v penaltovom rozstrele. Rekordéra v počte primátov v európskej pohárovej súťaži číslo jeden Real Madrid čaká konfrontácia s prekvapením tohtosezónnej edície Galatasaray Istanbul. Jednoznačným favoritom je úradujúci španielsky majster, ktorý získal v LM a predtým v Európskom pohári majstrov dovedna až deväť trofejí. Nováčik Ligy šampiónov FC Málaga si zmeria sily s nemeckým majstrom Borussiou Dortmund. Už postup španielskeho tímu medzi okteto najlepších mužstiev "starého kontinentu" bol prekvapením a očakáva sa, že Málaga bude v dvojsúboji s Dortmundom ťahať za kratší koniec. Hitom štvrťfinálového itinerára bude aj dvojstretnutie Paríža Saint-Germain s jedným z ašpirantov na celkové prvenstvo - FC Barcelona. Špecifickú príchuť budú mať duely pre kanoniera PSG Zlatana Ibrahimoviča, ktorý v minulosti pôsobil v katalánskom mužstve a s "blaugranas" sa nerozišiel práve najlepšie. Švédsky útočník však pre disciplinárny trest vynechá prvé meranie síl v Parku princov.