19.4.2024

Niekdajší najlepší futbalista sveta Ronaldinho pripomenul svoje umenie gólom v brazílskej lige, kde hrá za Atlético Mineiro. V derby tímov z Belo Horizonte skóroval proti Cruzeiru po sóle z vlastnej polovice ihriska.

Tridsaťdvaročný Ronaldinho v 90. minúte po behu cez viac ako polovicu hracej plochy skóroval umiestnenou strelou k tyči a poslal svoj ​​tím do vedenia 2:1. Posledné slovo však malo Cruzeiro, ktoré v nadstavenom čase vyrovnalo na konečných 2:2.

Napriek tomu, že v hľadisku kvôli obavám z násilností boli len fanúšikovia papierovo domáceho Cruzeira, malo derby búrlivú atmosféru. Priaznivci na začiatku druhého polčasu zahádzali plochu odpadkami, čo si vyžiadalo približne desaťminútové prerušenia. Rozhodca rozdal celkovo tri červené karty. V deviatich dohrávalo Atlético, ktoré zostalo so 43 bodmi z 18 zápasov na čele tabuľky o bod pred Fluminense.