Zatiahnuté
Bratislava
Andrej, Ondrej
30.11.2022
Ukrajinské prostitútky sa tešia na Euro 2012!
Zdielať na
Futbal

Ukrajinské prostitútky sa tešia na Euro 2012!

Zdroj: autobild.sk

Kyjevské prostitútky sa pripravujú na majstrovstvá Európy vo futbale! Rátajú totiž s nárastom klientov. Niektoré vraj už usilovne študujú históriu jednotlivých účastníckych krajín a základné pravidlá futbalu...

Prostitútky usilovne študujú. Kvôli majstrovstvám...

"Kyjevské prostitútky sa aktívne pripravujú na Euro 2012," píše sa na jednej z webových stránok ponúkajúcej sexuálne služby. Viaceré príslušníčky najstaršieho remesla už podľa správ z Ukrajiny usilovne študujú históriu jednotlivých účastníckych krajín a základné pravidlá futbalu.

Prostitúciu na Ukrajine preklasifikovali v roku 2006 z trestného činu na priestupok, pokuty sa pohybujú v rozpätí od 8 do 20 eur. Kupliarstvo a prevádzkovanie verejných domov zostáva aj naďalej trestným činom. V bývalej republike sovietskeho bloku by malo byť 52 až 83-tisíc prostitútok. Väčšina žije v Kyjeve (podľa odhadov 11-tisíc). V Donecku a v Charkove ich je okolo 3000, v Ľvove približne 2500.

Rátajú s tým, že sa pekne nabalia

"Všetci muži sú rovnakí. Futbal a pivo sú pre nich veľmi dôležité, ale nedokážu stráviť celú noc iba pitím," povedala v telefonickom rozhovore pre agentúru AFP 24-ročná Nataša, ktorá verí v dostatok klientov a po futbalovom turnaji by si chcela kúpiť auto. Ukrajinské prostitútky by podľa odhadov mali dvihnúť cenu dvoj až trojnásobne oproti bežným dňom.

"Ukrajina nie je bordel!"

Ukrajinskej feministickej organizácii Femen, ktorá je známa svojimi protestami 'hore bez', sa nepáči nárast sexuálneho turizmu. Na šampionát sa pripravila so sloganom "Ukrajina nie je bordel". Počas turnaja plánujú viaceré protestné pochody a chcú opätovné posudzovanie prostitúcie ako trestného činu. Odporcovia ukrajinského sexuálneho priemyslu zase varujú - je tu najvyššia miera infekcie HIV vo východnej Európe...

Staňte sa fanúšikom spravodajstva TV JOJ na sociálnej sieti TWITTER a vyhrajte!