Kariéru mu mohla zničiť obyčajná odchýlka. Takto prebiehal boj Mateja Tótha

Kariéru mu mohla zničiť obyčajná odchýlka. Takto prebiehal boj Mateja Tótha

BRATISLAVA / Začínal z nuly a dostal sa na športový vrchol. Potom z minúty na minútu padol na úplné dno. Jeho meno po olympiáde poznal na Slovensku každý ale zrazu bol len číslo dopingového prípadu. Matej Tóth – muž, ktorému mohla celú kariéru zničiť obyčajná odchýlka.

"Najhoršie na tom celom bol okamih, keď kauza mala vyjsť na verejnosť. Bál som sa reakcie ľudí, lebo, čo sa týkalo dištancu, to bolo o športe, ale reakcia ľudí, ako sa budú ku mne správať, to už nebolo o športe, to mohlo ovplyvniť mňa, moju rodinu, moju životnú kariéru," hovorí olympijský víťaz v chôdzi na 50 kilometrov, Matej Tóth. 

Športovec, ktorý celý život bojoval proti dopingu, bol z neho podozrivý. "Bolo to nepredstaviteľné, ako zareagovať, čo sa s tým dá robiť. Všetko trvalo veľmi dlho," dodáva Tóth. 

Už po olympiáde športovca oslovili, či by nechcel napísať autobiografiu, no tvrdil, že musí skončiť istá kapitola, aby niečo také urobil. A tá kapitola prišla. "Povedali sme si, že ideme bojovať za to, a keď sme dobojovali, tak som sa chcel podeliť o pocity, ktoré som prežíval. A keď sme už písali o tom prípade, tak sme tam dali aj moju biografiu," vysvetľuje športovec. 

Kniha vznikala v rozhovoroch, ktorých autorom je Michal Červený. "Michal je autorom písaného textu, chceli sme, aby to bolo zaujímavé aj pre čitateľov. Nahrávali sme to na sústredení v Juhoafrickej republike, kam za mnou prišiel. Nahrali sme 19 hodín rozhovorov, ktoré on potom prepisoval," opísal olympijský víťaz. 

V knihe je napísaná aj veta - Som rád, že sa ten prípad udial. "Ja som si uvedomil, že aj vďaka tomu, že to dobre dopadlo, som šťastný, ale aj ma veľmi ten prípad posilnil," dodal Tóth. 

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:05 Hoď svišťom II.
05:50 Noviny TV JOJ
06:35 Krimi
05:05 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:50 Súdna sieň
06:40 Súdna sieň
05:00 Skutočné paničky z New Yorku VII.
06:25 Extrémne metódy rodičovstva
08:40 Dr. LUDSKY
05:10 Sam a Max
05:35 Lovci drakov
06:00 Rozprávky z machu a papradia
05:55 Lord of the Dance
07:40 Madea vás ochrání
09:40 Bláznivé námluvy