Boj o očistenie mena Mateja Tótha spísaný v knihe. Pokrstili ju naozaj výnimočne

Boj o očistenie mena Mateja Tótha spísaný v knihe. Pokrstili ju naozaj výnimočne

BRATISLAVA / Podozrenie z dopingu bez jediného pozitívneho testu mohlo zničiť kariéru slovenského reprezentanta v chôdzi Mateja Tótha. Jeho boj o očistenie mena i cesta za zlatou olympijskou medailou sa spojili v knižnom príbehu, ktorý v utorok pokrstili naozaj výnimočne.

Zjednodušene by sa dalo povedať, že je za tým 18 hodín rozhovorov, no každý vie, že je za tým jeden veľký príbeh. Našťastie so šťastným koncom pre Mateja Tótha.

Jeho boj o očistenie mena od podozrenia z dopingu navyše spojilo obrovské množstvo ľudí, ktorí mu pomáhali či vyjadrili podporu. A tak je kniha aj akýmsi poďakovaním. "Samozrejme aj slza mi vyšla, pretože je to príbeh, ktorého aj ja som bol súčasťou," priznal prezident Slovenského atletického zväzu a  zároveň aj krstný otec knihy, Peter Korčok. 

A ako dobre namastený stroj vraj šlo aj jej písanie. A nielen preto, že šlo o zaujímavý príbeh známeho športovca. "Matej je vyštudovaný novinár, čiže ja som mu nemusel vysvetľovať, že prečo sa ho niečo pýtam, prečo ho prerušujem," povedal pochvalne autor knihy, Michal Červený. 

Pozrite si reportáž o Matejovej ceste za očistením mena: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

09:50 Súdna sieň
10:55 POLICAJTI V AKCII
12:00 NOVINY O 12:00
08:55 Dračie srdce 4: Bitka o srdce
11:20 NOVÉ BÝVANIE
12:45 Simpsonovci XVIII.
09:30 Dr. Dokonalý
10:50 MacGyver
12:00 Najlepšie torty
09:45 Strážca vesmíru Roger
10:00 Jahôdka a jej kamaráti II.
10:25 Požiarnik Sam X.
09:40 Pozlátko Hollywoodu
11:15 Cizinka s mou tváří
13:05 Poslední odkaz