Boj o očistenie mena Mateja Tótha spísaný v knihe. Pokrstili ju naozaj výnimočne

Boj o očistenie mena Mateja Tótha spísaný v knihe. Pokrstili ju naozaj výnimočne

BRATISLAVA / Podozrenie z dopingu bez jediného pozitívneho testu mohlo zničiť kariéru slovenského reprezentanta v chôdzi Mateja Tótha. Jeho boj o očistenie mena i cesta za zlatou olympijskou medailou sa spojili v knižnom príbehu, ktorý v utorok pokrstili naozaj výnimočne.

Zjednodušene by sa dalo povedať, že je za tým 18 hodín rozhovorov, no každý vie, že je za tým jeden veľký príbeh. Našťastie so šťastným koncom pre Mateja Tótha.

Jeho boj o očistenie mena od podozrenia z dopingu navyše spojilo obrovské množstvo ľudí, ktorí mu pomáhali či vyjadrili podporu. A tak je kniha aj akýmsi poďakovaním. "Samozrejme aj slza mi vyšla, pretože je to príbeh, ktorého aj ja som bol súčasťou," priznal prezident Slovenského atletického zväzu a  zároveň aj krstný otec knihy, Peter Korčok. 

A ako dobre namastený stroj vraj šlo aj jej písanie. A nielen preto, že šlo o zaujímavý príbeh známeho športovca. "Matej je vyštudovaný novinár, čiže ja som mu nemusel vysvetľovať, že prečo sa ho niečo pýtam, prečo ho prerušujem," povedal pochvalne autor knihy, Michal Červený. 

Pozrite si reportáž o Matejovej ceste za očistením mena: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
20:15 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
18:40 Súdna sieň
19:25 TIPOS INFO
19:30 ŽREBOVANIE
19:05 Kosti IV.
20:10 Dr. House VI.
21:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas VII.
19:20 Strážca vesmíru Roger
19:40 Sníček
20:00 Príbehy dvoch myší II.
17:55 Touha zvítězit
20:15 FILM TÝDNE: Detektív z Hongkongu
22:10 Parker