Jasno
24°
Bratislava
Vít
15.6.2024
Kanada zvládla Česko až v predĺžení, v štvrťfinále nastúpi proti Slovákom
Zdielať na

Kanada zvládla Česko až v predĺžení, v štvrťfinále nastúpi proti Slovákom

PRAHA / Českí hokejisti prehrali v utorok 21. mája v predposlednom zápase A-skupiny MS s Kanadou 3:4 po predĺžení. Zámorský tím z kolísky hokeja získal prvenstvo v pražskej vetve a čakal už len niekoľko minút na svojho súpera zo štvrtého miesta z ostravskej skupiny. Stal sa ním slovenský tím a štvrtkový zápas štvrťfinále sa odohrá v Prahe.

Čechom výsledok nedal definitívu pred neskorovečerným duelom Fínsko - Švajčiarsko. V prípade víťazstva za tri body by na druhom mieste pred nimi skončili Švajčiari.

Všetky góly zo zápasu si môžete pozrieť tu:

Kanada - Česko 4:3 po predĺžení (0:0, 0:0, 3:3 - 1:0)

  • Góly: 42. Cozens (Power, Paul), 52. Mercer (Severson), 56. Hagel (Tavares, Dubois), 64. Cozens - 50. Kubalík (Nečas, Sedlák), 57. Palát (Špaček, Červenka), 59. Červenka (Nečas, Špaček).
  • Rozhodcovia: Björk (Švéd.), Kaukokari (Fín.) - Briganti (USA), Yletyinen (Švéd.),
  • Vylúčení: 4:2 na 2 min., presilovky: 1:2, oslabenia: 1:0, 17.314 divákov.
  • Kanada: Binnington - Parayko, Power, Oleksiak, Byram, Severson, Guhle, Zellweger - Mercer, McBain, Tanev - Bedard, Paul, McCann - Mangiapane, Cozens, Bunting - Dubois, Tavares, Hagel
  • Česko: Dostál - Gudas, Krejčík, Rutta, Kempný, Kundrátek, Hájek, Špaček - Patrňák, Zacha, Červenka - Kaše, Sedlák, Palát - Nečas, Kämpf, Kubalík - Flek, Tomášek, Berán

Česko si muselo zvyknúť na nové posily

Oba tímy nasadili skvelé tempo a najmä Česi pôsobili mimoriadne aktívne. Vydržali v tom počas celej tretiny, hoci bolo zrejmé, že nové formácie sa po príchode troch superposíl z NHL potrebujú zohrať. Priebeh bol vyrovnaný, Česi mali viac pološancí, ale v záverečnej minúte prvej časti aj šťastie, keď Severson v tutovej pozícii trafil žŕdku. Po prestávke sprvoti dominovali Kanaďania, ale herný obraz bol všeobecne rozkúskovaný, lebo domáci výber kopil nepresnosti v rozohrávke. Tavares tesne minul nekrytý v dorážke pred Dostálom, po skvelom ťahu Pastrňáka pre bránkou puk do odkrytej tretiny bránky nezasunul Červenka a zápas sa po desiatich minútach opäť dostal do tempa.

Koniec zápasu bol divoký

V dueli dvoch mimoriadne vyspelých tímov s rýchlymi a pohotovými hráčmi však veľkých šancí v tesných mikrosúbojoch príliš nepribúdalo. Až na začiatku tretej tretiny javorový list udrel v presilovke, keď to parádne zohrala trojica útočníkov hneď po buly. Čechom dochádzala para, súper neustále hrozil a zároveň si strážil vedenie i výhodné prvenstvo v skupine. Lenže hoci protivník nehral dobre ani svoju presilovku od 48. minúty, v jej úplnom závere Nečas parádne krížom prihral Kubalíkovi a jeho príklep znamenal 1:1. Onedlho Česi zahrali zle pozične vo vlastnom pásme a Mercer dostal zámorský tím opäť do vedenia. Záver zápasu bol divoký dianím i gólmi, podobne predĺženie, v ktorom svoj gólový formát v oslabení demonštroval Cozens.

Aktuálne tabuľky nájdete tu: https://ms2024.joj.sk/statistiky.

Hráčske štatistiky si môžete pozrieť tu: https://ms2024.joj.sk/slovensko-statistiky-hracov.