Jasno
20°
Bratislava
Vít
15.6.2024
Favorizovaní Švajčiari po štvrtýkrát víťazia. Briti stále bez bodu
Zdielať na

Favorizovaní Švajčiari po štvrtýkrát víťazia. Briti stále bez bodu

PRAHA / Švajčiarski hokejisti vyhrali aj vo svojom štvrtom zápase A-skupiny MS v Prahe. V stredu večer zdolali Veľkú Britániou 3:0 a s jedenástimi bodmi sa dostali na čelo tabuľky. Veľkú Britániu najbližšie čaká piatkový duel o 16.20 h proti Dánsku, Švajčiari sa po dvoch voľných dňoch stretnú v sobotu o 12.20 h s rovnakým súperom.

Švajčiarsko - Veľká Británia 3:0 (2:0, 1:0, 0:0) 

Švajčiari od úvodu duelu potvrdzovali úlohu favoritov a v prvej tretine si vytvorili dvojgólový náskok. Fiala síce v druhej minúte nepremenil trestné strieľanie, ale o dve neskôr dorazil puk do odkrytej siete Hischier. V 14. minúte vypálil z pravého kruhu Kukan a Whistleovi prepadol puk cez lapačku do bránky. V 29. minúte mohlo byť 3:0, no Senteler trafil žŕdku. Briti dokázali v druhej časti vzdorovať, no nakoniec inkasovali v jej závere, keď Niederreiter opäť z pravého kruhu namieril k žŕdke a britský brankár sa nestihol presunúť. Švajčiari v poslednej tretine tlačili, ale ďalší gól už nepridali.

Góly: 4. Hischier (Josi, Fiala), 14. Kukan (Siegenthaler, Herzog), 39. Niederreiter (Fiala, Josi). Rozhodovali: Ansons (Lot.), Heikkinen (Fín.) - Heffner (Nem.), Lundgren (Švéd.), vylúčení: 5:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 15.239 divákov.

Štatistiky hráčov - https://bit.ly/ŠtatistikyHRÁČOV

Aktuálne tabuľky - https://bit.ly/ŠtatistikyTABUĽKY