Jasno
24°
Bratislava
Móric
22.9.2023
Slováci odštartovali prípravu na MS, Kudrna: Pozvánka ma veľmi potešila
Zdielať na

Slováci odštartovali prípravu na MS, Kudrna: Pozvánka ma veľmi potešila

Zdroj: TASR

BRATISLAVA / Slovenská hokejová reprezentácia odštartovala v pondelok oficiálnu časť prípravy na majstrovstvá sveta v Tampere a Rige. Na úvodnom tréningu v Bratislave sa trénerovi Craigovi Ramsaymu hlásilo všetkých 24 nominovaných hráčov. Najstarším hráčom tímu je tridsaťjedenročný útočník Andrej Kudrna, ktorý si oblečie národný dres prvýkrát od novembra 2019.

Kudrna má za sebou strelecky najvydarenejšiu sezónu v kariére, keď v drese Litvínova nastrieľal 22 gólov. "Pozvánka ma veľmi potešila. Myslím si, že každý hráč dúfa v možnosť zahrať si za reprezentáciu, takže som rád, že som tu a budem sa snažiť čo najlepšie zapadnúť," uviedol pred úvodným tréningom Kudrna, ktorý bol spomedzi hráčov pôsobiacich v českej extralige druhý najlepší slovenský strelec v ročníku. Produktívnejší ako on bol iba top kanonier základnej časti Marko Daňo z Třinca.

V nominácii figurujú traja debutanti - brankár Šimon Latkóczy, obranca František Gajdoš a útočník Šimon Petráš. Prelomovú sezónu v kariére má za sebou Petráš, ktorý za Duklu Trenčín zaznamenal v extraligovej sezóne 28 gólov. Dvadsaťsedemročný útočník sa chystá čerpať v kabíne skúsenosti od ofenzívnych lídrov tímu ako sú Marek Hrivík či Peter Cehlárik: "Sledujem ich každý deň. Sú to veľkí profíci a chcem sa im priblížiť."

Slovenskí hokejisti sa stretnú v rámci prípravy na MS v štyroch dvojzápasoch postupne so Švajčiarskom, Českom, Nemeckom a Rakúskom. Prvý dvojzápas odohrajú na konci tohto týždňa 14. a 15. apríla vo Vispe a Porrentruy proti domácim Švajčiarom.