13°
Galina
3.5.2024
Dúbravka na zemi a strach o brankára. Slovák vychytal víťazstvo v Premier League

Zdroj: INST/heco

BIRMINGHAM / Slovenský brankár Martin Dúbravka vychytal po dlhom čase víťazstvo v anglickej Premier League. Pri zranení Nicka Popea dostáva futbalista Newcastle priestor aj v lige, nielen v pohárových dueloch. Nielenže odchytal celé stretnutie, no inkasoval iba raz: Za stavu 3:0 pre Newcastle ho v 71. minúte prekonal hráč Aston Villy Ollie Watkins.

Straky bodovali v lige prvýkrát od 16. decembra, v neúplnej tabuľke poskočili z desiateho na siedme miesto. Slovenský gólman, ktorý by mal byť v júni na európskom šampionáte slovenskou jednotkou v bráne, v 22. minúte vystrašil fanúšikov. Po strele z krížnej prihrávky chytil loptu, no ostal ležať na zemi. Otriasol sa a zápas dohral, no vydesil nielen fanúšikov na Slovensku, ale aj na tribúnach - Newcastle má totiž zranenú brankársku jednotku.

V ďalšom stretnutí Fulham remizoval s Evertonom 0:0. Slovenský brankár Marek Rodák sledoval zápas z domácej lavičky, medzi žrďami dostal znovu prednosť Nemec Bernd Leno. Luton si poradil doma s Brightonom hladko 4:0, keď už v 3. minúte viedol 2:0. Hetrikom zariadil triumf Elijah Adebayo, prvý gól dal už v 18. sekunde.