Florián
4.5.2024
Bláznivý výsledok posunul do finále MS klubov ManU

Manchester vďaka zdrvujúcej päťminútovke postúpil do finále

V boji o prestížnu trofej sa úradujúci víťaz Ligy majstrov stretne s ekvádorským LDU Quito.

O výsledku stretnutia sa rozhodlo v druhom polčase, v ktorom padlo až šesť gólov. Prvé dejstvo patrilo jednoznačne Manchestru, ktorý si v ňom vypracoval dvojgólový náskok. Po návrate z kabín ale futbalisti tohtoročného víťaza ázijskej Ligy majstrov dokázali vyrovnať hru a zásahom Masato Jamazakiho zo 74. minúty znížili na 1:2. Potom však prišla zdrvujúca 5-minútovka v podaní anglického veľkoklubu, ktorý v nej dokázal streliť tri góly. Dvakrát prekonal súperovho brankára Wayne Rooney, jeden gól si na svoje konto pripísal Darren Fletcher. Japonský tím už v závere iba korigoval výsledok na konečných 5:3 pre United.

Najlepším hráčom stretnutia, ktoré videlo 67.000 divákov, sa stal Wayne Rooney. Ten sa na trávnik dostal až v 74. minúte a hneď úvodný dotyk s loptou premenil na svoj prvý gól. Druhý dosiahol o päť minút neskôr po perfektnej prihrávke Ryana Giggsa.

sumár - semifinále:

Gamba Osaka - Manchester United 3:5 (0:2)

Góly: 74. Jamazaki, 85. Endo (z 11 m), 90+1. Hašimoto - 75. a 79. Rooney, 28. Vidič, 45+1. Cristiano Ronaldo, 78. Fletcher