Ministerstvo zahraničia si predvolalo maďarského veľvyslanca kvôli protislovanským heslám, ktoré padali na futbale

13.09.2019 11:19 Noviny.sk Šport Futbal
Ministerstvo zahraničia si predvolalo maďarského veľvyslanca kvôli protislovanským heslám, ktoré padali na futbale Zdroj: SITA
BRATISLAVA/BUDAPEŠŤ / Slovenské ministerstvo zahraničia si predvolalo maďarského veľvyslanca. Dôvodom je, že počas pondelňajšieho futbalového stretnutia Slovenska a Maďarska došlo k hanobeniu slovenských štátnych znakov a padali tu aj urážlivé protislovanské heslá.

Slovenský futbalový zväz tento týždeň informoval, že na štadióne značná časť domácich fanúšikov vypískala slovenskú štátnu hymnu. Na fotografiách zo stretnutia, ktoré kolujú internetom, jeden z divákov držal šál s preškrknutým slovenským štátnym znakom. Slovenský fanúšik zase tvrdil, že maďarskí chuligáni brali Slovákom vlajky aj šály a pálili ich.  Prípadom sa zaoberá aj  Národná protiteroristická jednotka NAKA a jej špecialisti na prípady extrémizmu. 

Sektor vyhradený pre slovenských fanúšikov na štadióne maďarskí policajti rozdelili na dve časti, pretože do nich prišla aj skupina obyvateľov Slovenska z početnej maďarskej menšiny, ktorí fandili domáce tímu. Prejavy národnostnej nevraživosti môžu podľa slovenskej diplomacie narušiť vzťahy medzi Slovenskom a Maďarskom. Bratislava prostredníctvom maďarského veľvyslanca požiadala úrady v Budapešti, aby zabránili podobným situáciám v budúcnosti. 

Futbalový zápas, ktorý bol súčasťou kvalifikácie na ME 2020 slovenský tím pod vedením Pavla Hapala vyhral 2:1. 

Zdroj: noviny.sk/čtk

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

22:30 NAJHĽADANEJŠÍ
23:30 Kosti
00:30 Dr. Dokonalý
22:30 Podvod
00:15 Najlepšie svetové videá II.
01:15 DEDIČSTVO
21:55 C.S.I.: Kriminálka Miami VIII.
22:55 Vraždy, ktoré šokovali XXIII.
23:50 Spackané plastické operácie III.
22:20 Rev a motoroví miláčikovia I.
22:40 Požiarnik Sam VIII.
22:55 Okido I.
20:15 FILM TÝDNE: PREMIÉRA: Továrna na sny
22:35 24 hodin života
00:05 Strážce spravedlnosti I.