15°
28.3.2024
Osem gólov v Neapole. Mertens strelecky explodoval

RÍM / Domáci futbalisti SSC Neapol zvíťazili nad hráčmi FC Turín 5:3 v stretnutí 17. kola najvyššej talianskej súťaže Serie A.

Hlavným strojcom úspechu "partenopei" bol štvorgólový Dries Mertens. Belgičan dosiahol v prvom polčase hetrik v priebehu deviatich minút a stal sa po 42 rokoch prvým hráčom v Serie A, ktorý strelil minimálne tri góly v dvoch ligových dueloch po sebe. Marek Hamšík v drese Neapola odohral celý zápas, rovnako aj stopéri Milan Škriniar zo Sampdorie Janov (pri prehre 1:2 na pôde Chieva Verona) a Norbert Gyombér z Pescary (domáca prehra 0:3 s Bolognou). Inter Miláno uspel na ihrisku Sassuola, zvíťazil1:0. Jediný gól strelil v úvode druhého polčasu stredopoliar Antonio Candreva. V nadstavenom čase musel opustiť ihrisko hosťujúci Felipe Melo po druhej žltej a následnej červenej karte.