Jaroslav
27.4.2024
Myjave vyšiel na Zemplíne záver. Za dva góly má tri body

MICHALOVCE / Hráči Spartaka Myjava predviedli futbalové zmŕtvychvstanie v sobotňajšom stretnutí 16. kola najvyššej slovenskej dlhodobej súťaže Fortuna ligy 2015/2016 na ihrisku MFK Zemplín Michalovce.

Myjavčania mali manko 0:1 ešte päť minút pred koncom riadneho hracieho času, skóre stretnutia otvoril v 3. min domáci kanonier Emmanuel Mensah. Po štvrťhodine hry musel hlavný rozhodca približne na 60 minút prerušiť zápas pre výpadok umelého osvetlenia. Hostia dokonale zužitkovali záverečný nápor - najskôr v 86. min vyrovnal Peter Sládek a už o minútu neskôr zabezpečil Myjave zisk troch bodov Erik Daniel. Myjave naďalej patrí piata pozícia v tabuľkovom poradí, má 26 bodov. Michalovce figurujú na desiatom mieste so 14 bodmi.

Futbal - Fortuna liga 2015/2016 - 16. kolo:

MFK Zemplín Michalovce - Spartak Myjava 1:2 (1:0)

Góly: 3. E. Mensah - 86. Sládek, 87. E. Daniel, ŽK: 76. Chubutia, 89. P. Nworah - 9. J. Chovanec, 24. Ľ. Kolár, 55. Sládek, 76. Škutka, rozhodovali: Smolák - Bobko, Pozor, 1821 divákov

Michalovce: Kelemen - Marcos Pérez, Chubutia, Vernon de Marco, Šimčák - T. Sedlák - Koscelník, S. Danko, Montero (46. Kunca), Bayón (69. Grič) - E. Mensah (80. P. Nworah)
Myjava: Matúš Hruška - Ľ. Kolár, P. Jánošík, Karlík, J. Chovanec (74. Marček) - T. Kóňa - E. Daniel, Bilovský, Š. Pekár (77. Slančík), Sládek - Škutka