13°
Galina
3.5.2024
Komédia! Taliansku 21-tku dotlačil na ME škótsky rozhodca

REGGIO EMILIA / Futbalisti slovenskej reprezentácie do 21 rokov prehrali 1:3 (0:2) s talianskymi rovesníkmi v utorňajšom odvetnom stretnutí baráže v Reggiu Emilia v rámci kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2015 hráčov tejto vekovej kategórie do Česka.

Keďže minulotýždňový prvý duel v Zlatých Moravciach sa skončil nerozhodne 1:1, na budúcoročný kontinentálny šampionát "dvadsaťjednotiek" do Česka postúpila "azúrová squadra".

Súboj výrazne ovplyvnil hlavný rozhodca Steven McLean zo Škótska, ktorý udelil desať žltých a dve červené karty a Talianom odpustil dve "jedenástky". Domáci sa ujali vedenia už v 5. min zásluhou krásneho lobu Federica Bernardeschiho, už po štvrťhodine bolo 2:0, keď penaltu premenil Andrea Belotti. V druhom polčase znížil striedajúci Stanislav Lobotka, ale skóre uzavrel v záverečnej minúte ďalší hráč z lavičky náhradníkov Samuele Longo.

Zverenci Ivana Galáda dohrávali oslabení o v prvom polčase vylúčeného Ondreja Dudu i Adama Zreľáka, ktorý dostal červenú kartu v 78. min. Navyše, arbiter vykázal z lavičky aj Galáda a technického vedúceho SR "21" Dávida Vailinga.

Výsledok odveta baráže:

Taliansko "21" - Slovensko "21" 3:1 (2:0) - prvý zápas 1:1, na ME 2015 postúpilo Taliansko "21"
Góly: 5. Bernardeschi, 15. Belotti (z pok. kopu), 90. Longo - 63. Lobotka, ŽK: 25. Viviani, 30. Crisetig, 60. Berardi, 72. Bernardeschi, 88. Biraghi - 15. Duda, 19. Zreľák, 35. Lásik, 78. Rusov, 90.+ Teixeira, ČK: 35. Duda, 78. Zreľák (obaja SR) obaja po druhej ŽK za faul, rozhodoval: McLean (Škót.)

Taliansko: Bardi - Zappacosta, Rugani, Bianchetti, Biraghi - Crisetig, Viviani (55. Benassi), Battocchio - Berardi (86. Baselli), Belotti (77. Longo), Bernardeschi
Slovensko: Rusov - Pauschek, Niňaj (21. Škriniar), Teixeira, R. Mazáň - Lásik, Paur (46. Lobotka) - Schranz (83. T. Malec), Duda, Hrošovský - Zreľák