Bolo to dávno, ale bol to úžasný gól! Ibrove magické sólo v drese Ajaxu

Bolo to dávno, ale bol to úžasný gól! Ibrove magické sólo v drese Ajaxu

ŠVÉDSKO / Má 32 rokov, meria 195 centimetrov, na konte má množstvo parádnych gólov, ale aj niekoľko poriadnych prešľapov... Je síce Švéd, no vôbec tak nevyzerá a jeho meno absolútne neznie seversky... Áno, áno, áno, je to Zlatan Ibrahimovič. Jeden z najlepších futbalistov planéty, ktorý však na majstrovstvách sveta v Brazílii hrať nebude.

Švédsko totiž v baráži vyradilo Portugalsko, za ktoré hrá ďalší excentrik svetového futbalu Cristiano Ronaldo. Toho si v krajine samby a káva užijeme, pre priaznivcov Zlatana (a nielen pre nich...) teraz ponúkame malú náplasť.

Na to sa dá pozerať zas a znova...

Tá však rozhodne zahojí každú boľačku futbalových fanúšikov. Rodák zo švédskeho Malmö sa vydal z miestneho klubu FF do veľkého futbalu v roku 2001, keď prestúpil do Ajaxu Amsterdam. V ňom hral tri roky a dal zaň 35 gólov. Potom nasledovali už iba ďalšie hviezdne pôsobiská: Juventus Turín, Inter Miláno, FC Barcelona, AC Miláno a napokon Paríž St. Germain. V nich nasúkal gólov ako maku, no ten ktorý strelil ešte za Ajax do siete NAC Breda, si stojí za to pripomenúť. Jeho sólo ako vystrihnuté z playstation je naozaj neskutočné a veľa ľudí ho považuje za najkrajšie v histórii. Akurát tí obrancovia sa museli cítiť ako totálni niktoši...

Zlatan Ibrahimovič_radosť_dres Ajax Zdroj: theguardian.com

Zdroj: noviny.sk/youtube.com

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:35 Súdna sieň
06:00 Súdna sieň
06:50 Súdna sieň
08:15 Profesionáli III.
05:50 Panelák
06:35 Profesionáli III.
07:20 Hoď svišťom
06:00 Marvin, stepujúci koník I.
06:15 Timothy ide do školy II.
06:25 Timothy ide do školy II.
05:15 Princ a já: Královské líbánky
07:00 Cesta za snem
08:45 Skleněný zámek