19.4.2024
Prekvapenie pod Zoborom. Majster prehral so Žilinou

Zdroj: huste.tv

NITRA / Hráči úradujúceho slovenského majstra HK Nitra prekvapujúco prehrali v nedeľňajšom dueli 15. kola najvyššej hokejovej súťaže so Žilinou 4:6 a prišli o líderské postavenie v tabuľke Tipsport ligy 2016/2017 - klesli o skóre na tretiu priečku za dvojicu Košice - Banská Bystrica.

Domáci Nitrania viedli po prvej tretine 2:0, v 26. min bolo 3:1 a nič nenasvedčovalo, že napokon odídu z ľadu s prehrou. Hráci MsHK Doxxbet znížili v druhej tretine a v záverečnej tretej dvadsaťminútovke otočili štyrmi gólmi nepriaznivý stav vo svoj prospech. Hoci Lukáš Paukovček v čase 57:54 znížil na 4:5, posledné slovo mal do prázdnej nitrianskej bránky hosťujúci útočník Michal Švihálek. Jeho žilinský spoluhráč Lukáš Handlovský si v zápase pripísal štyri gólové asistencie.

Hokej - Tipsport liga 2016/2017 - 15. kolo :

HK Nitra - MsHK Doxxbet Žilina 4:6 (2:0, 1:2, 1:4)
Góly: 13. H. Ručkay (Kutálek, Rais), 15. Laliberté (Marek Slovák, Blackwater), 26. Marek Slovák (Laliberté, M. Versteeg), 58. L. Paukovček (F. Kuzma, J. Štefanka) - 24. R. Konečný (Drábek, Holovič), 35. J. Jurík (L. Handlovský, Marek Hovorka), 48. Macejko (Švihálek, Holovič), 50. P. Mikuš (L. Handlovský, Marek Hovorka), 53. Marek Hovorka (P. Mikuš, L. Handlovský), 60. Švihálek (L. Handlovský)
Vylúčení: 8:4 na 2 min, presilovky: 2:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner - Návratek, M. Orolin, 2812 divákov

Nitra: Foltán - Milam, M. Versteeg, Rais, Mezei, F. Kuzma, Ordzovenský, M. Bene - Laliberté, Marek Slovák, Blackwater - H. Ručkay, M. Krištof, Kutálek - Macík, J. Štefanka, Bajtek - Chalupa, L. Paukovček, Piačka
Žilina: T. Tomek - Denis Rehák, P. Mikuš, Kříž, D. Brejčák, Macejko, Drábek, Prokop, Gutwald - Matis, Marek Hovorka, L. Handlovský - J. Jurík, Húževka, Rogoň - Švihálek, Holovič, R. Konečný - Gmitter, F. Ondruš, E. Švec