10°
20.4.2024
Hamšík nasmeroval gólom Neapol k víťazstvu nad Benficou Lisabon

NEAPOL / Marek Hamšík sa 14. štartom stal rekordérom SSC Neapol v najprestížnejšej európskej pohárovej súťaži.

Neapol nechal Benfice v úvode súboja B-skupiny veľa priestoru pred vlastnou šestnástkou. Do 10. minúty mali hostia dve výborné príležitosti na gól, Pepeho Reinu však neprekonali a o niekoľko okamihov pykali. V 20. minúte si Hamšík na prvej žrdi ideálne naskočil na center z rohu a hlavou umiestnil loptu do siete. Na začiatku druhého dejstva SSC otupil odpor Benficy tromi gólmi - najskôr trafil parádne z priameho kopu Dries Mertens, následne premenil penaltu Arkadiusz Milik a štvrtý úder pridal opäť Mertens. Po dvojnásobnom znížení a triumfe 4:2 sú "Partenopei" so šiestimi bodmi na čele B-skupiny. V druhom dueli remizoval Besiktas Istanbul doma s Dynamom Kyjev 1:1.