Danica, Dana
16.4.2024
V derby Trnava - Slovan bezgólová remíza, zaváhanie Podbrezovej

Zdroj: Lukáš Grinaj

TRNAVA / Sobotňajší zápas dvoch odvekých rivalov FC Spartak Trnava - ŠK Slovan Bratislava sa skončil nerozhodne 0:0 v rámci 7. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže.

Takmer 8000 divákov v trnavskej City Arene videlo rušný a zaujímavý duel, so šancami na oboch stranách, ale gólu sa nedočkali. V prvom polčase zrazil kapitána Spartaka Mikoviča v pokutovom území brankár hostí Mucha, ale jedenástka sa nepískala a v následnej dorážke neuspel Halilovič. V drese "andelov" mohol skórovať Tambe, ale svoju predchádzajúcu chybu odčinil stopér Slovana Saláta, ktorý pri jeho pokuse na čiare zachránil. V drese "belasých" sa v prvom dejstve nepresadili Priskin ani Soumah, ktorého veľkú príležitosť vyrazil brankár Spartaka Jakubech na žrď. V 85. min nervózneho stretnutia videl z rúk arbitra Chmuru červenú kartu kamerunský útočník Trnavy Tambe, na bezgólovom rezultáte sa však už nič nezmenilo.

Futbal - Fortuna liga 2016/2017 - 7. kolo:

FC Spartak Trnava - ŠK Slovan Bratislava 0:0
ŽK: 17. Mikovič, 39. E. Halilovič, 62. Jirka, 84. Godál - 17. Priskin, 21. V. Savičevič, 26. De Kamps, 30. Soumah, 45.+ F. Kubík, ČK: 85. Tambe (Trnava), rozhodovali: Chmura - Brendza, Chládek, 7637 divákov

Trnava: A. Jakubech - A. Kadlec, Greššák, Godál, Horník - I. Schranz (59. Jirka), Éder Araújo, A. Sloboda, Mikovič - E. Halilovič (77. L. Mihálik, 90.+ M. Košťál) - Tambe
Slovan Bratislava: J. Mucha - J. Kotula, Saláta, Sekulič, Ligeon - V. Savičevič (69. G. Scott), De Kamps - Schet, Soumah (89. F. Oršula), F. Kubík (61. De Sa) - Priskin

Futbalisti ŽP Šport Podbrezová hrali doma s FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble iba nerozhodne 1:1, ale udržali si líderské postavenie v tabuľke Fortuna ligy 2016/2017. "Železiari" po bezgólovom prvom polčase prehrávali od 88. min, keď sa presadil striedajúci legionár ViOn-u zo Stredoafrickej republiky Jesus Konnsimbal. Domáci brankár Martin Kuciak inkasoval v lige po 574 minútach. Hráči ŽP Šport sa však nevzdali a v závere sa dočkali vyrovnávajúceho presného zásahu. Po zákroku na Viazanka ukázal hlavný arbiter Pavlík na "biely bod" a Argentínčan v domácom drese Pablo Podio bez problémov prekonal 42-ročného veterána medzi žrďami Pavla Kováča. Zlatým Moravciam patrí po sobote v neúplnej tabuľke 10. miesto so ziskom 5 bodov.

ŽP Šport Podbrezová - FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 1:1 (0:0)
Góly: 90. Podio (z pok. kopu) - 88. Jesus Konnsimbal, ŽK: 85. P. Vajda, 90.+ Kostelný - 89. Válovčan, 90. Kapor, rozhodovali: Pavlík - Ferenc, Hrmo, 1654 divákov

Podbrezová: M. Kuciak - M. Turňa, Krivák, J. Kostelný, Djordjevič - P. Vajda, Podio - Viazanko, M. Kochan (85. K. Kuzma), Breznaník (72. J. Pančík) - P. Šafranko (59. Opoku Bernadina)
Zlaté Moravce: Pavel Kováč - Obročník, Ranko, Kapor, Pintér - Bariš - Boszorád (81. Karlík), T. Kostadinov, Guilavogui (61. Konnsimbal), Gešnábel (61. Válovčan) - Rejdovian